Wyjazd do Meksyku

Egzotyczne wyjazdy stają się powoli urlopowym celem wielu Polaków. Wzrastające wynagrodzenie w naszym kraju sprawia, że coraz więcej osób ma środki finansowe umożliwiające wykupienie ekskluzywnych wycieczek w każdy zakątek świata. Podróż do Meksyku niewątpliwie można uznać za jedną z ciekawszych propozycji tego rodzaju.

Dlaczego warto wybrać Meksyk? Jest to kraj o wielu kontrastach, bogatej kulturze oraz zapierającej dech w piersiach naturze. Bogata roślinność, piękno oceanów oraz prekolumbijska kultura Majów oraz Azteków przyciąga wielu gości.

Wycieczki do Meksyku dostępne są w niemal każdym biurze podróży. Przed wyjazdem w nieznane dobrze jest się dobrze przygotować do podróży. Internet oraz blogi podróżnicze okażą się tutaj bardzo dobrym wyborem, który może skutecznie poszerzyć naszą wiedzę. Ważne jest też to, aby wybrać odpowiednią porę wyjazdu. W większości przewodników dowiemy się na przykład tego, że najlepszą porą na wyjazd do Meksyku jest okres pomiędzy październikiem a kwietniem. Wtedy to w tym kraju notowane są najmniejsze opady deszczu, nie trzeba się więc obawiać anomalii pogodowych typu burze tropikalne, które w tym regionie świata są normalnością. Należy być też przygotowanym na długą podróż lotniczą. Z portu lotniczego Warszawa-Okęcie niemal codziennie kursują samoloty do Meksyku. Czas lotu to mniej więcej 13 godzin. Jeśli chodzi o kwestie formalne, to wjazd na terytorium Meksyku jest możliwy jedynie na podstawie paszportu, który będzie ważny przynajmniej 6 miesięcy od przylotu. Sporym udogodnieniem jest fakt, że nie ma konieczności posiadania wizy w sytuacji, gdy nasz pobyt nie będzie trwać dłużej niż 180 dni.

Zobacz polecany hotel w Meksyku: https://carter.eu/kierunki/ameryka-polnocna-i-srodkowa/meksyk/unico-20-87-riviera-maya

Jeżeli zamierzamy penetrować meksykańską dżunglę, dobrze jest zaszczepić się przeciwko cholerze, szczególnie gdy wybieramy się tam w czasie pory deszczowej. Do tego warto skorzystać ze standardowych szczepień na żółtaczkę, błonicę czy też tężeć.

W największych meksykańskich kurortach baza turystyczna jest na najwyższym światowym poziomie. Hotel Riviera Maya w Meksyku jest tego najlepszym dowodem. Przestronne apartamenty z pełnym wyposażeniem zapewniają gościom wypoczynek w pełnym komforcie. Basen oraz możliwość skorzystania z zabiegów odnowy biologicznej przysparzają wiele radości, pozwalają się odprężyć. Rezerwacji należy dokonywać odpowiednio wcześniej, ponieważ miejsca są bardzo szybko rezerwowane. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem Internetu, płatności można dokonać kartą. Personel hotelu włada językiem angielskim, dlatego nie ma żadnych problemów z komunikacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here