Zielone atrakcje w Ustroniu

Ustroń jest miejscowością znajdującą się na Południu Polski. To uzdrowisko cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród rodzimych odwiedzających, jak i zagranicznych. Znajduje się tutaj wiele atrakcji, w tym te, pozwalające pozostawać w bliskim kontakcie z naturą.

Ustroń – atrakcje turystyczne, które się nie nudzą

Jeśli chodzi o Ustroń atrakcje turystyczne, warto zwrócić uwagę na te, które są dostępne praktycznie przez większą część roku. Są to na przykład liczne, zadbane parki, gdzie można wypocząć samemu, jak i ze swoją połówką, czy z całą rodziną. Do wyboru są na przykład parki, które zachęcają do aktywnego wypoczynku, jak park Extreme na Równicy, czy Leśny Park Niespodzianek.

Dla tych, którzy nie potrzebują aż tak dużego zastrzyku adrenaliny, lepszy będzie Leśny Park Niespodzianek jako Ustroń atrakcje turystyczne, które warto rozważyć. Znajduje się w nim wiele ścieżek, w tym edukacyjna dla młodszych spacerowiczów i widokowa, dla osób, którzy chcieliby zachować swoje wspomnienia również na karcie w aparacie.

Ustroń atrakcje – parki linowe

Zimą i jesienią, kiedy można liczyć na opady śniegu na Południu kraju, warto zdecydować się na Ustroń i tutejsze atrakcje. W Ustroniu działają parki linowe, zlokalizowane na Równicy oraz w Czantorii. Wybierając Ustroń atrakcje w postaci parków linowych, można bardzo przyjemnie spędzić czas wolny, podziwiając zarazem piękną panoramę, gdy patrzy się na okolicę z większej wysokości. To również dobre miejsce do tego, by zachować satysfakcjonującą kondycję fizyczną.

Atrakcje Ustroń – dostępne trasy rowerowe

Ustroń to miejscowość, w której nie można się nudzić. Gdy tylko dopisuje pogoda, warto wziąć pod uwagę takie atrakcje Ustroń, jak jazda na rowerze jednym z dostępnych tutaj szlaków rowerowych. Takie atrakcje Ustroń sprawiają, że można zwiedzić nie tylko to miasto, ale również inne położone po sąsiedzku miejscowości, jak Rybnik, czy Jastrzębie-Zdrój.

Ustroń przecina aż sześć tras rowerowych, a każda z nich umożliwia zapoznanie się z zupełnie innymi krajobrazami i atrakcjami tego rejonu. Szczególnie ciekawie prezentuje się trasa niebieska i zielona, ponieważ to właśnie one umożliwiają „zahaczenie” rowerem również o inne miasta. Praktycznie każdy więc, kto przyjeżdża do Ustronia na weekend, czy na dłuższy wypoczynek, nie powinien się tutaj nudzić, niezależnie od pory roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here