Mark Gungor

Życie małżeńskie, a także strefa intymna stanowiły kiedyś temat tabu, natomiast teraz można w tym zakresie swobodnie zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi. Zasada ta dotyczy nie tylko młodzieży, ale też dorosłych, którzy wchodząc w małżeństwo, mogą mieć wiele wątpliwości i obaw. Mark Gungor jest pastorem, który postanowił, że będzie doradzał właśnie w relacjach damsko- męskich. Robi to już od wielu lat, a jego książki oraz wideo poradniki można znaleźć na całym świecie. Pastor mówiąc, o tych sprawach robi to z chęcią pomocy, a doświadczenie czerpie ze swojej własnej rodziny. Co jeszcze warto wiedzieć o Marku Gungorze?

Droga do szczęśliwej rodziny

Mark Gungor bierze pod lupę temat nie tylko małżeństwa, ale też seksu oraz masturbacji. Jego przemyślenia oraz rady można znaleźć w postaci książek, ale nie stroni on także od mediów. Można znaleźć go w roli prowadzącego audycje radiowe, gdzie w zabawny i prosty, ale też rzeczy sposób opowiada o tym, jak zachować zdrowe relacje seksualne oraz jak zbudować szczęście z partnerem czy partnerką na wiele lat.

Jego porady są uwielbiane przez odbiorców przez to, że nie ma w nich nakazywania co robić na każdym kroku. Pastor doradza, nie wypominając nikomu jego błędów. Gungor wspomina też w swoich dziełach, że by być szczęśliwym, nie trzeba być idealnym. W jego książce „Traktuj je jak cenne skarby” można przeczytać o tym, że pastor sprzeciwia się wizji idealnego rodzica, bo sam ma dzieci i wie, że nie da się zawsze spełniać wizji medialnego, idealnego rodzica. W zamian proponuje on plan jak podejść do wychowania dzieci, tak by pewnego dnia były z nich mądrzy dorośli.

Relacja damsko męska

Relacja damsko męska mogłoby się wydawać, że świecie religii jest sakramentem, którego szczegóły nie mogą wyjść poza obręb małżeńskiej sypialni. Jednak Mark Gungor, jako że sam ma rodzinę, wychodzi naprzeciw i otwiera się na tematy, które niektórzy mogą postrzegać jako wstydliwe lub niestosowne. Pastor napisał nie tylko szereg książek doradzających w zakresie relacji damsko męskiej, ale też prowadzi seminaria, na których głośno i rzeczowo mówi o związkach.

Wśród twórczości Gungora można znaleźć pozycje także nieoczywiste jak na przykład książka „Jak znaleźć  fajną żonę”. Jest to pozycja napisana dla panów, w której jasno można przeczytać, że najprawdopodobniej nie spełni się wszystkich zachcianek kobiet, ale to nie znaczy, że nie uda się stworzyć fajnego związku, który przetrwa lata. Podejście pastora jasno wyjaśnia, dlaczego stał się on tak lubiany jako doradca od tych spraw. Warto zapoznać się z jego dziełami samemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here