Zegarki

Japońskiej marki Citizen, która już od prawie stu lat produkuje zegarki, nikomu nie trzeba przedstawiać. To klasa sama w sobie, a kolejne pokolenia ludzi na całym świecie noszą z zadowoleniem jej czasomierze. Japończycy wypracowali sobie prawdziwą renomę dzięki temu, że ich produkty są nie tylko trwałe i doskonale wykończone, ale także zwyczajnie ładne. No i mają chyba najlepszy możliwy stosunek ceny do jakości. Wyjątkiem nie są tu zegarki Citizen Eco Drive, które choć są najpopularniejsze w USA, to stały się rozpoznawalne i lubiane także na europejskich rynkach.

Odrobina historii jeszcze nikomu nie zaszkodziła

Zwłaszcza, jeżeli historia ta jest całkiem ciekawa. Przedsiębiorstwo Citizen, założone w 1924 roku, początkowo zasłynęło z produkcji kieszonkowego zegarka, ale przez długi czas produkowało również… tokarki! Do tej pory wytwarza zresztą drukarki atramentowe i laserowe oraz precyzyjne kalkulatory, choć jest to jedynie ułamek działalności. Ciekawostką jest również fakt, że do 1930 marka nazywała się Shokosha, by następnie przejść w ręce japońskich i szwajcarskich inwestorów i zmienić nazwę na tę, którą wszyscy dobrze znamy, między innymi poprzez zegarek Citizen Eco Drive.

Marka zdobyła sobie popularność i stała się szczególnie znana poprzez wypuszczanie do obiegu zegarków kolekcjonerskich, na przykład dla marynarki USA. Na jej notowania wpłynęło także wypuszczenie już w 1959 roku pierwszego w pełni wodoodpornego czasomierza. Pierwsze zegarki Citizen Eco Drive pojawiły się na początku 1990 roku i były pierwszymi ogólnodostępnymi zegarkami, które oferowały ładowanie przy pomocy ogniw słonecznych.

Klasyczne wzornictwo to ich ogromna siła

Dzięki kojarzonej przez wszystkich prostej, ale pięknej stylistyce, zegarki Citizen Eco Drive są ponadczasowe i uniwersalne. Prezentują się dobrze do dresu i garnituru, w pracy oraz na wakacjach. Masywne, ale mające w sobie pewną lekkość tarcze w połączeniu z nieskomplikowanymi, skórzanymi lub metalowymi paskami, pozwoliły im podbić serca konsumentów z całego świata. Również w Polsce ten brand plasuje się w ścisłej czołówce.

Zegarek Citizen Eco Drive to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie klasyczne i trwałe rozwiązania. Doskonały mechanizm i wspaniała wydajność w połączeniu z naprawdę przystępnymi cenami sprawiają, że to idealna koncepcja na prezent dla bliskiej osoby lub cenionego współpracownika. Nadaje się on praktycznie na każdą okazję, jaką tylko można wymyślić, a właścicielowi będzie dobrze służyć przez wiele wspaniałych lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here