Trzy powody, dla których ekogroszek to idealne rozwiązanie dla seniorów

0
657

Wybór ogrzewania w domu osób w podeszłym wieku jest naprawdę istotny nie tylko dla samego seniora, ale także dla jego rodziny. W tym przypadku liczy się nie tylko wydajność, ale także możliwość samodzielnego zapewnienia sobie ciepłego domu czy też uzyskania takiego efektu przy minimalnej pomocy ze strony bliskich. Sprawdź, dlaczego zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ekogroszek.

Mniej wizyt w kotłowni

Proces ogrzewania domu w przypadku paliwa pochodzącego z węgla kamiennego jest wysoce zautomatyzowany. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy w kotłowni pojawi się specjalny piec z podajnikiem i sterownikami. W przypadku inwestycji w solidny piec wysokiej jakości TOP ekogroszek może wymagać załadowania zaledwie raz na kilka bądź nawet kilkanaście dni, co może być sporym ułatwieniem dla seniora i jego rodziny.

Jest to zatem idealne rozwiązanie dla starszych osób, dla których każda wizyta w kotłowni to spory wysiłek, zwłaszcza jeśli po drodze pojawiają się schody. Z kolei w przypadku seniorów pozostających w stanie niepozwalającym na samodzielną obsługę pieca rodzina nie musi co kilka godzin zaglądać do kotłowni. Ponadto w nowoczesnych urządzeniach na ekogroszek łatwiej jest zapewnić stałą temperaturę, co może być istotne dla starszej osoby, która szybciej marznie ze względu na np. problemy z krążeniem.

Łatwe i szybkie czyszczenie

Oczywiście w przypadku spalania paliw stałych nie da się zupełnie uniknąć gromadzenia się sadzy i brudzenia się pieca. Dobrej jakości ekogroszek czy też pellet oznaczają jednak znacznie mniejsze zanieczyszczenie sprzętu i kotłowni. Jest to dość istotna kwestia dla seniorów, którzy często nie mają siły na czasochłonne czyszczenie. Z kolei ich krewni mogą nie mieć zbyt wiele czasu na wyręczenie ich z takich obowiązków.

W przypadku ekogroszku wystarczy przeważnie posprzątać piec raz w tygodniu, a czynność nie powinna zająć więcej niż pół godziny. Na dodatek w sklepie online TOP Ekogroszek  towar jest dostępny w workach, co ułatwia utrzymanie czystości w pomieszczeniu, w którym składuje się opał. Może to być szczególnie istotne, gdy ekogroszek jest przechowywany np. w przedsionku do mieszkania.

Dobry stosunek jakości do ceny

Spora część polskich seniorów raczej nie dysponuje dużym budżetem. Z tego powodu w przypadku ogrzewania domu dość ważny jest koszt opału. I choć modernizacja kotłowni i wstawienie pieca na ekogroszek może być dość sporą inwestycją, to zakup nowego sprzętu do spalania węgla wcale nie jest dużo tańszy. Ponadto ekogroszek Kraków nadal dopuszcza jako sposób na ogrzanie domu.

Sporą zaletą tego rodzaju opału jest to, że oferuje porównywalną wydajność do węgla przy stosunkowo atrakcyjnej cenie. Sezon grzewczy z ekogroszkiem z pewnością będzie kosztować mniej niż ogrzewanie domu np. gazem. Należy jedynie kupować opał wysokiej jakości ze sprawdzonych źródeł. Bardzo niska cena, znacznie odbiegająca od ceny rynkowej, niestety często oznacza podróbkę ekogroszku o np. niższej kaloryczności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here