Armenia to stosunkowo niewielki kraj, który pełny jest średniowiecznych monastyrów i poradzieckich blokowisk. Kraj słynie z przepięknych widoków oraz najdłuższej na Ziemi kolejki linowej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, kiedy warto organizować wycieczki do Armenii i co warto tam zobaczyć.

Zwiedzanie stolicy

Stolicą Armenii jest Erywań, czyli miasto które starsze jest nawet od Rzymu. Nad stolicą tego pięknego kraju górują masywy wulkaniczne Ararat, które składają się z dwóch głównych szczytów. Góra Ararat jest idealnie widoczna praktycznie z każdego miejsca w Armenii. Przebywając w stolicy warto zwiedzić piękny budynek opery przy Placu Wolności, Uniwersytet Armenii i wzgórze Tsitsernakaberd. W wolnej chwili warto odwiedzić również Matenadaran – muzeum ormiańskiego piśmiennictwa oraz Plac Republiki. Najdroższe sklepy i ekskluzywne butiki znajdują się na Alei Północnej.

Kiedy wyjechać do Armenii?

Planując wycieczki do Armenii z https://logostour.pl/kraje/armenia pamiętać należy zawsze o pogodzie. Latem temperatury mogą dochodzić nawet do 40 stopni. Starsze osoby podróżujące po Zakaukaziu albo rodziny z dziećmi mogą mieć z powodu pogody znacząco utrudnione zwiedzanie. Warto wspomnieć o tym, że klimat Armenii w dużej mierze uzależniony jest od wysokości na jakiej zwiedzane atrakcje się znajdują. Powyżej 2000 m n.p.m dominuje klimat chłodny górski i mogą pojawić się częste opady.

Co warto zwiedzić?

W Armenii warto zwiedzić pogańską Świątynię Słońca z III wieku p.n.e., Erywań, Dilidżan oraz Eczmiadzyn. Bardzo wielu turystów wybiera się również na odpoczynek w okolice jeziora Sevan na wysokości prawie 2000 m. n.p.m. Osoby, które fascynują się astronomią powinny odwiedzić również ruiny starożytnego obserwatorium astronomicznego.

Piękne monastyry

Armenia to przede wszystkim wspaniałe monastyry, które poukrywane są na zboczach gór. W pierwszej kolejności warto zobaczyć monastyr Geghard, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bardzo popularną atrakcją turystyczną w Armenii jest również Monastyr Chor Wirap.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here