Otyłość jest jednym z najpowszechniejszych schorzeń obecnych czasów. Bardzo wiele osób, w tym coraz więcej dzieci, jest nadmiernie grubych. Jest to bardzo niekorzystne przede wszystkich dla ich zdrowia, ale nie tylko. Ludzie grubi często są postrzegani jako gorsi. Niestety, bardzo często w szkołach, otyłe dzieci są obiektem kpin i żartów. Najprostszym sposobem pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej jest wciąż dieta, ale istnieją sposoby aby proces ten przyspieszyć. Jednym z nich jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu.

Czy liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym?

Chociaż ceny medycyny estetycznej nie są szczególnie niskie, wiele osób decyduje się na różnorodne zabiegi właśnie. Wciąż najczęściej do specjalistów medycyny estetycznej zgłaszają się kobiety mające problem ze swoimi piersiami jednak inne zabiegi stają się coraz popularniejsze.

Sama liposukcja jest zabiegiem przeprowadzanym pod narkozą. Jak każdy zabieg przeprowadzany w stanie uśpienia pacjenta, niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Ponadto, możliwe zagrożenie wzrasta wraz ze wzrostem powierzchni ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Zagrożenie podczas zabiegu liposukcji stanowi zator tłuszczowy, który w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci. Należy jednak nadmienić, iż są to przypadki całkowicie skrajne. Ze względu na to, że ceny zabiegów medycyny estetycznej są wysokie, można przypuszczać, że są przeprowadzane one przez specjalistów.

Czy liposukcja jest dla każdego?

Jeżeli chodzi o zabieg, to liposukcja cena jest raczej wysoka, przez to nie każdego będzie stać na taki zabieg. Ponadto, są pewne określone przypadki kiedy zabieg odsysania tłuszczu jest dozwolony. Nie jest to na pewno zabieg odchudzający, a bardziej zabieg modelujący sylwetkę ciała. Jest to zabieg przeznaczony dla osób, które posiadają nierównomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową, która w efekcie oszpeca całą sylwetkę. Osoby, które myślą, że dzięki temu uda im się szybko i skutecznie schudnąć – są w błędzie. W takim przypadku wysoka cena liposukcji zostanie zapłacona, bez osiągnięcia zamierzonego efektu.

Ponadto, przed zabiegiem odsysania tłuszczu lekarz ma obowiązek przeprowadzić staranny wywiad z pacjentem. Pod znakiem zapytania stoją osoby, które posiadają pewne schorzenia.Uczulenia na leki czy dysfunkcje narządów to tylko niektóre z nich. Pacjent powinien charakteryzować się również całkiem dobrym zdrowiem fizycznym (jak na osobę otyłą) oraz psychicznym.

Chociaż odsysanie tłuszczu cena jest wysoka, wiele osób decyduje się na ten zabieg. Niestety, większość z nich błędnie myśli, że jest to złoty środek do wymarzonej sylwetki. Mogą się bardzo rozczarować, gdyż otyłość ma jakąś przyczynę, którą najczęściej jest styl odżywiania oraz mała aktywność fizyczna. Jeżeli nie zacznie się w tym miejscu, sam zabieg liposukcji może okazać się nieefektywny, ponieważ w relatywnie krótkim czasie dana osoba powróci do stanu sprzed zabiegu. Zabieg odsysania tłuszczu będzie skuteczny dla osób, które już zmieniły swój styl życia i są pewne, że po liposukcji nic tego nie zachwieje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here