Kupowanie mebli na aukcjach

Skąd pochodzą meble wystawione do licytacji, gdzie taka aukcja może się odbywać i jak się właściwie przygotować do tego przedsięwzięcia? To bardzo ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, jeśli chcemy dokonać naprawdę przemyślanego i korzystnego zakupu.

Aukcje, zarówno tradycyjne, jak i internetowe, mogą być świetnym sposobem na znalezienie dobrej jakości mebli w wyjątkowo niskich cenach. Dzięki tej formie sprzedaży możemy natknąć się na towary, których normalnie nie dostalibyśmy w sklepach. Zanim jednak zdecydujemy się na wzięcie udziału w jakiejś aukcji, dowiedzmy się nieco więcej o tej formie sprzedaży.

Co to w ogóle są za meble?

Czasem możemy się zastanawiać, z jakich źródeł pochodzą meble sprzedawane na aukcjach. Zwykle są to sprzęty wyprzedawane przez prywatne firmy, które raz na kilka lat zmieniają całkiem dobre wyposażenie biur. Mogą to być też sprzęty skonfiskowane przez komornika, wystawiane przez organizacje charytatywne lub prywatne osoby, które chcą sprzedać swoje dobre, choć używane meble. Czasem nawet agencje rządowe uczestniczą w różnych aukcjach, gdy chcą sprzedać sprzęty używane lub skonfiskowane. Jak widzimy, źródła są wiarygodne i raczej nie musimy obawiać się oszustwa.

W poszukiwaniu aukcji

Gdzie odbywają się takie przedsięwzięcia? Aukcja może być zorganizowana w domu aukcyjnym, na terenie danego osiedla, w hotelach, domach kultury i oczywiście w internecie. Szukajmy ogłoszeń w miejscowych gazetach i na tablicach ogłoszeń. Możemy wybrać się do domu aukcyjnego i zapytać, na kiedy zaplanowana jest najbliższa aukcja meblowa. Zanim weźmiemy udział w takim przedsięwzięciu, dobrze się do niego przygotujmy. Zastanówmy się, czego tak naprawdę potrzebujemy, ile pieniędzy możemy na to przeznaczyć i jak zamierzamy przetransportować mebel do miejsca zamieszkania. Ściśle trzymajmy się swoich wytycznych. Szybkie tempo aukcji może wzbudzić w nas nastrój podniecenia i popchnąć do nieprzemyślanego zakupu. Najlepiej spisać wszystkie wytyczne na kartce, ponieważ jak powszechnie wiadomo, słowo pisane ma większą moc.

Nie kupuj kota w worku

Zanim rozpocznie się aukcja, zapoznajmy się z katalogiem i oceńmy, czy coś z wystawianych mebli w ogóle nas interesuje. Zwróćmy uwagę na szczegóły w opisie danego przedmiotu. Jeśli cechę danego mebla określa zwrot „w stylu”, oznacza to, że jest on tylko kopia czegoś oryginalnego, a tym samym ma mniejszą wartość. Zwykle istnieje możliwość obejrzenia towarów przed rozpoczęciem licytacji. Sprawdźmy uważnie stan techniczny mebla, ewentualne uszkodzenia i jakość wykonania. Jeśli kupujemy coś przez internet, zadzwońmy do sprzedającego. Zwykle można wyczuć, gdy ukrywa pewne istotne szczegóły. Unikajmy aukcji internetowych, które nie mają zdjęć lub dokładnych danych sprzedającego.

Kupowanie na aukcjach może być naprawdę ekscytującym przeżyciem, które daje szerokie spektrum możliwości dokonania bardzo korzystnego zakupu. Zawsze jednak lepiej dobrze przygotować się do takiej licytacji i pamiętać, że w zakupie mebli główną rolę powinien grać rozsądek, a nie emocje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here