Wyposażenie salonu barberskiego

W dzisiejszych czasach brody i zarosty męskie powracają w wielkim stylu. Jednak, aby spełniały swoją rolę, czyli podkreślały męską urodę, powinny być zadbane i odpowiednio wypielęgnowane, a ponieważ w warunkach domowych jest to niemożliwe, coraz powszechniejsze są salony barberskie. W miejscach tych, oprócz fachowych zabiegów, można kupić profesjonalne kosmetyki.

Podstawowe elementy wyposażenia salonu barberskiego

Salon barberski, aby przyciągał klientów, musi być urządzony z klasą, estetycznie i z uwzględnieniem najnowszych trendów aranżacyjnych. Warto postawić na kolory ciemne, typowo męskie, taki jak czerń, bordo, szarości i brązy. Salon taki powinien składać się również z kilku wydzielonych stref, takich jak recepcja, kompleksowe myjki, które mogą być wbudowane lub stać luzem, stanowiska robocze, a także pomieszczenia socjalne dla personelu.

Jak wybrać właściwe fotele barberskie?

Fotele barberskie to podstawowe wyposażenie każdego salonu barberskiego. Powinien być odpowiednio dobrany, ponieważ tylko taki ułatwi znacznie pracę barberowi. W dobrych fotelach barberskich jest możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia, wysuwany zagłówek, podnóżek. Fotele te powinny mieć regulację wysokości, tak aby można było dopasować je do wzrostu klienta. Bardzo ważna jest również odpowiednia stabilność i solidna podstawa tych urządzeń, ponieważ powinny być one przede wszystkim bezpieczne. Obicie foteli barberskich powinno być odporne na zarysowania i zabrudzenia, a przy tym łatwe do pielęgnacji i czyszczenia. Doskonale sprawdzi się tu skóra ekologiczna, która jest bardzo wytrzymała.Fotele barberskie wykonane z tego materiału, posłużą przez długi okres użytkowania, w nieskazitelnym stanie.Cena foteli nie jest niska, ale nie warto tu oszczędzać, ponieważ de facto to inwestycja na długie lata, która zresztą szybko się zwróci. Poza tym urządzenia te można wziąć w leasing lub na raty.

Cechy wymagane od profesjonalnego barbera

Barber to osoba, która powinna charakteryzować się wysoką kulturą osobistą, znajomością tematu i zdolnościami manualnymi. Powinien również być otwarty na wszelkie nowinki i często brać udział w profesjonalnych szkoleniach związanych z pielęgnacją i stylizacją męskiego zarostu.

Fotele barberskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here