Niewielka wieś Smołdzino cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród turystów, a jej atrakcje skutecznie przyciągają tu miłośników tajemniczych historii. Na co warto zwrócić szczególną uwagę w czasie wycieczki po tej części polskiego Wybrzeża?
Smołdzino to miejscowość, której wielkim walorem jest bliskość Słowińskiego Parku Narodowego. Znany z ruchomych wydm, jest terenem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Wycieczki po jego terenie warto zaczynać właśnie w Smołdzinie, gdyż to właśnie tu znajduje się muzeum przyrodnicze, poświęcone faunie i florze pobliskiego parku narodowego. Smołdzino jest też doskonałym miejscem dla tych, którym marzą się wycieczki na górę Rowokół. Jest ona znana jako miejsce pogańskiego kultu, a tajemnicza atmosfera i ciekawa historia tego wzniesienia do dziś robi wielkie wrażenie na turystach. Górę tę warto odwiedzić jednak i ze względu na stojącą na jej szczycie platformę widokową. Rozciąga się z niej niezapomniany widok na okolicę. Ta panorama może oczarować każdego, może stać się jednocześnie doskonałą inspiracją do dalszych wędrówek po tej części polskiego Wybrzeża.
Niewielkie Smołdzino może być ciekawym celem jednodniowej wycieczki, może stać się również doskonałym miejscem dłuższego pobytu dla tych, którym marzą się niezapomniane wczasy nad morzem. W tej miejscowości czeka na letników coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa, z której z pewnością warto skorzystać.

poczujnature.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here