Pielęgnica do włosów

Pielęgnacja włosów w sposób jak najbardziej zaawansowany i profesjonalny przekłada się na ich zdrowy wygląd, blask i wytrzymałość pasm. Niestety, wiele czynników środowiskowych potrafi negatywnie wpływać na ich kondycję, obniżając skuteczność domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Właśnie dlatego stworzona została pielęgnica do włosów. Poznaj z bliska to unikatowe urządzenie.

Co negatywnie wpływa na włosy?

Zacznijmy od tego, że włosy to chluba każdej kobiety i każdego mężczyzny. Niestety wraz z czasem wiele czynników sprawia, że zaczynają wyglądać słabo i są pozbawione blasku. Co równie ważne, mogą stać się łamliwe, podatne na rozdwajanie czy nawet wypadać.

Na kondycję włosów w negatywny sposób wpływają między innymi zabiegi koloryzujące, intensywnie prostujące lub równie intensywnie zwijające pasma w loki. Każdy taki zabieg wymaga chemicznej i fizycznej ingerencji w strukturę włosa, co powoduje jego osłabienie. Jednak również czynniki naturalne, takie jak promieniowanie UV czy skrajne temperatury (często stosowana suszarka także się do nich zalicza) mogą osłabiać jego kondycję. Na koniec warto także wymienić słoną czy chlorowaną wodę, które mają wyjątkowo negatywny wpływ na strukturę pasm.

Nie ulega więc wątpliwości, że po narażeniu na te czynniki niezbędna jest intensywna pielęgnacja. Stosowanie odżywek, olejków czy nawet regenerującego serum może być jednak niewystarczające. Wzmocnić efekty tych zabiegów będzie mogła jednak profesjonalna pielęgnica do włosów.

Czym jest pielęgnica do włosów?

Pielęgnica to urządzenie przypominające wyglądem prostownicę. Działa również na podobnej zasadzie, jednak w swojej pracy nie wykorzystuje wysokiej temperatury, a połączone działanie ultradźwięków i światła podczerwonego. Ich połączenie bardzo korzystnie wpływa na wygląd pasm, ponieważ pozwala każdemu kosmetykowi zadziałać lepiej i dosłownie od środka.

Światło podczerwone ma właściwości regenerujące. Delikatnie wpływa na ludzkie tkanki i jest stosowane między innymi w przyspieszeniu procesu gojenia się ran. Pomaga w odbudowie struktury włosa, a jednocześnie pobudza cebulki do wzrostu. Ultradźwięki z kolei pomagają substancjom aktywnym w pokonaniu błon komórkowych i dosłownie wtłaczają je w głąb włosa. Dzięki temu mogą one działać intensywniej niż przy samym nałożeniu ich na powierzchnię pasm. Odżywiają włosy, co przyczynia się do ich szybkiej regeneracji i powoduje ich wzmocnienie.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki pielęgnicy?

Pielęgnica do włosów to urządzenie, które pozwala na skuteczną regenerację włosa. Powinno być stosowane regularnie, na przykład jako dwumiesięczna kuracja, składająca się z zabiegów stosowanych raz na tydzień, a potem zabiegów podtrzymujących. Dzięki temu jego efekty będą najlepiej widoczne i bardzo trwałe.

Dzięki pielęgnicy włosy odzyskają elastyczność i miękkość, zostaną lepiej nawilżone i odżywione. Przywrócony zostaje ich blask. Stają się bardziej odporne na wpływ środowiska, mocniejsze i mniej podatne na łamanie lub rozdwajanie. Również ich naturalny kolor stanie się bardziej intensywny.

Pielęgnicę można stosować także w celu wzmocnienia efektu koloryzującego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here