Czy lepiej wybrać mokrą czy suchą karmę dla psa

Wielu właścicieli zastanawia się nad tym, czy karmić psa. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych psich karm, zarówno w formie suchej, jak i mokrej. Jest to więc jeden z najpopularniejszych dylematów: sięgnąć po granulki czy może po puszki? Postaramy się pokazać najważniejsze zalety każdego z tych rozwiązań.

Długa wytrzymałość

Karma sucha jest wybierana przede wszystkim przez tych właścicieli, którym zależy na zakupach hurtowych i którzy zawsze chcieliby mieć jej większy zapas w swoim domu. Dzięki temu, że została przygotowana w formie wygodnych do użytku granulek, wystarczy zamknąć ją szczelnie, odciąć dopływ wody i powietrza, a może poleżeć w domu nawet kilka miesięcy. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które sprawia też, że do jej przechowywania nie są konieczne żadne dodatkowe akcesoria ani lodówka.

Karma dla psa z szybką dostawą i zamówieniem online to także pewność, że nigdy jej nie zabraknie, gdyż zawsze zostanie dostarczona w porę. Jej składowanie w domu będzie z kolei bezproblemowe.

Wydajna i wygodna do podania

Sucha karma jest także bardzo wydajna. Ze względu na odpowiednie preparowanie jedzenia, już niewielka ilość granulek wystarcza, aby pies był najedzony i aby dostarczone zostały do jego organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Z tego też względu sucha karma może być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które preferują ekonomiczne rozwiązania.

Warto także pamiętać, iż granulki są bardzo łatwe do podawania. Wystarczy nasypać ich odmierzoną ilość na miskę i gotowe. Bez podgrzewania, mieszania czy innych zabiegów przygotowujących. W ten sposób nadają się nawet do łatwego nakarmienia pupila podczas podróży.

Wyjątkowy smak i apetyczny wygląd

Karmy mokre są z kolei wybierane chętnie przez właścicieli psów-niejadków. Ich forma, smak i zapach, które bardzo mocno przypominają naturalne psie pożywienie, czyli mięso, sprawiają, że nawet mniej chętne do spożywania posiłków zwierzęta sięgają po nie z przyjemnością.

Łatwa do jedzenia i nawadniająca

Mokra karma jest bardzo miękka i delikatna. Dlatego też wiele osób sięga po nią, kiedy ich psy osiągną wiek seniora, a ich zdrowie zaczyna się pogarszać. Słabsze zęby mogą przyczyniać się do niechęci do jedzenia, więc zamiana twardych granulek na miękkie mięso, łatwe do przegryzienia i połknięcia, może być prawdziwą ulgą dla czworonoga.

Po mokre jedzenie dla psa warto sięgnąć także wówczas, gdy ma on problemy z nerkami i powinien spożywać dużo wody, albo kiedy chcemy im zapobiec. Jedzenie w puszkach może zawierać nawet 70% wody, dzięki czemu dostarcza optymalną jej ilość do organizmu pupila. Ułatwia w ten sposób utrzymanie jego dobrego zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here