Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną

Wesele jest bardzo ważną imprezą, powiązaną ściśle ze ślubem. Często jest on najważniejszym wydarzeniem w życiu dorosłego człowieka, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Uroczystość ślubna w kościele czy urzędzie to jedno, ale trzeba zastanowić się jeszcze nad zorganizowaniem przyjęcia weselnego. Gdzie powinno się ono odbyć, ile osób zaprosić, co z menu i atrakcjami – pytań jest naprawdę wiele. W udzieleniu odpowiedzi mogą pomóc fachowcy. Usługi wedding plannerów są dzisiaj bardzo wysoko oceniane, w czym nie ma nic dziwnego. Część z nich doradzi także wybór odpowiedniej sali weselnej.

Hotel, restauracja, a może jedno i drugie?

Sal weselnych na rynku jest sporo – bez względu na to, o który region Polski chodzi. Wiele restauracji oferuje możliwość zorganizowania przyjęcia, aczkolwiek miejsca takie muszą mieć określone cechy. Przede wszystkim chodzi tutaj o metraż, który pozwoli pomieścić wszystkich gości, a jednocześnie swobodnie tańczyć. Nie ma mowy o tym, by na weselnej sali panował tłok, więc niektóre lokale zwyczajnie nie wchodzą w grę, gdyż są za małe. Obiekty hotelowe wydają się optymalne z uwagi na odpowiednie pomieszczenia, a także gotowe zaplecze gastronomiczne i noclegowe.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego idealnych miejsc na wesele jest sporo. Niekoniecznie należy ich szukać w największych miastach regionu, takich jak Bydgoszcz czy Toruń. Bardzo interesująco wypada również oferta w mniejszych ośrodkach, wśród których nie brakuje urokliwych perełek. Wszak udane wesele może mieć interesujące tło turystyczne, a nawet historyczne. Pary młode mają wiele pomysłów, a wedding planner może dołożyć swoje koncepcje, które także warto wziąć pod uwagę.

Wesele w Golubiu-Dobrzyniu? Dlaczego nie!

Ziemia Dobrzyńska jest jednym z symboli Kujaw. To miejsce przepełnione bogatą historią, ale też bardzo atrakcyjne z punktu widzenia pobytów rekreacyjnych i wypoczynku. Jeśli komuś marzy się wspaniałe wesele, to zdecydowanie warto rozważyć tę opcję. Golub-Dobrzyń to historyczne miasto, w którym czeka między innymi słynny pokrzyżacki zamek, ale też inne elementy średniowiecznej zabudowy. Jest tam też znakomita baza weselna w postaci hotelu Dwór Fijewo. To reprezentacyjny obiekt na bazie dawnej posiadłości szlacheckiej, doskonale przygotowany na przyjęcie gości.

Fakt, że na miejscu działa ceniona restauracja, a sala weselna jest przestronna i wygodna to walory, których nie da się zignorować. Oczywiście znaczenie mają także klasowe pokoje, w których weselnicy i rzecz jasna świeżo upieczeni małżonkowie mogą odpocząć, ciesząc się komfortem i spokojem. Dokładnie takich miejsc trzeba szukać, jeśli komuś zależy na udanym, efektownym weselu. Takim, które zostanie świetnie zapamiętane przez wszystkich biorących w nim udział.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here