majsterkowicz

Majsterkowiczom zawsze czegoś brakuje – to świetny znak, bo dzięki temu raczej nie ma problemów z zakupem dla nich ciekawego prezentu. Choć oczywiście trzeba brać pod uwagę, że mechanikowi-amatorowi potrzeba różnorodnych narzędzi, to są też pomysły uniwersalne i takie właśnie przedstawiamy poniżej.

Lampa czołówka dla majsterkowicza

Lampy warsztatowe są genialnym wynalazkiem, ale każdy, kto czasem coś naprawia – czy to stary kran, czy rower, czy antyczne radio – potrzebuje od czasu do czasu precyzyjnego źródła światła. Takim właśnie będzie dobra, w miarę lekka czołówka. Nie musi być jasna jak do biegania w nocy po lesie, ale w gruncie rzeczy to podobny sprzęt. Oświetlenie, które zawsze trafia tam, gdzie jest potrzebne, nie wymaga wielkiego stojaka i ciągania kabli zasilających, przyda się prawie w każdej pracowni, garażu czy na strychu.

Na rynku dostępne są modele czołówek dla majsterkowiczów, które różnią się prawie wszystkim: jasnością, charakterystyką światła, cenami, zasilaniem i czasem pracy – tu na szczęście nie trzeba wielkiej filozofii, bo w rękach, czy raczej na czole majsterkowicza nie będzie to główna lampa, tylko wspomagające źródło światła. Takie akcesoria dla majsterkowiczów znajdziecie w sklepie z narzędziami https://tooles.pl/.

Pojemniki i skrzynki

Absolutnie każdy majsterkowicz powie, że utrzymanie porządku jest absolutnie niezbędne, żeby nie zgubić się w pracy. I również każdy w czasie swojej chaotycznej działalności rozrzuci dookoła narzędzia, akcesoria, części. To nieświadome działanie, jest efektem braku sensownych pojemników i skrzynek na narzędzia. Tych nigdy nie jest za dużo. A gdyby się okazało, że to na razie wystarczy – wtedy przydadzą się magnetyczne podkładki lub opaski, pasy narzędziowe, fartuchy warsztatowe z praktycznymi kieszeniami itp. Zazwyczaj tak się składa, że choć prawie wszyscy majsterkowicze uznają je za przydatne, to mało któremu chce się na nie poświęcać budżet.

Eksperymentalna chemia warsztatowa

W każdym garażu i kąciku warsztatowym stoją dziesiątki puszek, butelek i pojemników z płynami czyszczącymi, detergentami, smarami i innymi specyfikami. Warto jednak wykorzystać każdą okazję, żeby w formie prezentu zaproponować zainteresowanemu alternatywę: zamiast benzyny ekstrakcyjnej – alkohol izopropylowy albo dedykowane odtłuszczacze biodegradowalne. Można też tę specyficzną „biblioteczkę” wzbogacić na przykład o nowoczesne smary, bo wielu majsterkowiczów nie lubi eksperymentować za swoje pieniądze i tylko z przyzwyczajenia korzysta z chemii, która już dawno powinna była odejść w zapomnienie.

Nietypowe akcesoria dla majsterkowiczów

Na koniec prezent z kategorii nieoczywistych. Majsterkowicze spędzają długie godziny w swoich garażach czy składzikach, ale to hobby, mimo to jest rzadko zauważane. Może więc przy okazji wręczania prezentów warto zwrócić na to uwagę i podarować majsterkowiczowi na przykład koszulkę z hasłem nawiązującym do jego hobby? Dobrym pomysłem mogą też okazać się naszywki lub przypinki. Wystarczy coś drobnego, bo nie każdy prezent musi być przecież do bólu praktyczny!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here