szczęście

Na nasze szczęście mają największy wpływ drobne przyjemności, zobacz co możesz zrobić, aby być jeszcze szczęśliwszym.

Co możemy zrobić?

1. Mniej nienawidź, więcej kochaj

Przecież sam Gandhi twierdził, że miłością da się zwyciężać nienawiść. Miłość uszlachetnia. Warto wierzyć, że każdy ma równe szanse na znalezienie tej prawdziwej.

2. Mniej się martw, więcej tańcz

Powszechnie wiadomo, że ciągłe zamartwianie się nie przynosi wiele dobrego, przeciwnie – tylko pogarsza sytuację, bo człowiek coraz bardziej zapada się we własnym marazmie. Dlatego warto starać się dostrzegać dobre strony każdej sytuacji i w jakiś sposób pozbyć się negatywnych myśli. Nikt nikomu nie każe na przykład tańczyć kankana nad rozbitym pucharkiem pełnym lodów (przyznajcie, że to katastrofa!), ale wystarczy nieco zmienić perspektywę i spróbować znaleźć choć jeden pozytyw. Jeśli się nie da, dobrze jest ograniczyć smutek do minimum, na przykład stosując regułę 7 sekund.

3. Mniej bierz, więcej dawaj

Pewnie, że fajnie jest jak wszystko dostajemy za darmo i o nic nie musimy się martwić, ale czy warto tak bardzo eksploatować inne osoby dla własnych celów? Czasem wystarczy zwykły szybki gest, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy i umilić dzień. Warto dawać coś od siebie. Po prostu. Da to szczęście i Tobie i innym.

4. Mniej konsumuj, więcej twórz

Każdy człowiek, aby żyć musi konsumować. Jedzenie, woda i inne produkty (dziś gadżety także) są niezbędne do przetrwania. Ale w każdym z nas jest też potrzeba tworzenia. Niestety bywa tak, że człowiek przeżywa swoje życie nastawiony na jego konsumencką stronę, co tłumi kreatywność. Dlatego warto się zastanowić i przewartościować swoje postępowanie i zacząć robić coś, co będzie przynosiło korzyści i nieco przysłoni konieczność wiecznego zaspokajania niezdrowego apetytu.

5. Mniej grymaś, więcej się uśmiechaj

Uśmiech przyciąga uśmiech. Działając pozytywnie jest większa szansa, że dotrze do nas jeszcze więcej pozytywnych wibracji. Radość ma moc.

jak być szczęśliwym - sposoby na radość z życia

6. Mniej mów, więcej słuchaj

W porozumiewaniu się nie chodzi wyłącznie o to, żeby mówić. Równie ważne jest słuchanie. Dlatego czasem warto po prostu zamknąć dziób i wsłuchać się w to, co inna osoba chce na przekazać.

7. Mniej się bój, więcej próbuj.
Znacie to powiedzenie Uczyć się na własnych błędach? Strach przed niepowodzeniem potrafi człowieka zablokować nawet na lata. Dlatego nie wolno się bać, bo tylko dzięki ciągłemu próbowaniu można osiągnąć sukces, i wreszcie szczęście.

8. Mniej oceniaj, więcej akceptuj

Nikt nie lubi być poddawany ocenie, dlaczego więc tak często krytykujemy innych? Za wygląd, przekonania, wartości i działania? Świat byłby o niebo inny, gdyby co niektórzy popracowali nad akceptacją i tolerancją…

9. Mniej obserwuj, więcej działaj

Ludzie są przyzwyczajeni do patrzenia. Do patrzenia i zazdroszczenia. Obserwują wszystko i wszystkich, czasem z podziwem ale i z zawiścią. A wystarczyłoby ruszyć tyłek i zmienić coś w swoim życiu, zamiast wiecznie patrzeć na innych.

10. Mniej narzekaj, więcej doceniaj

Nieszczęścia mogą człowieka dopaść w każdej chwili, dlatego tak ważne jest docenianie tego co się posiada. O dziwo, tej sztuki najlepiej można nauczyć się od dzieci. Przykład? Kilka lat temu moja chrześnica dostała na czwarte urodziny kartkę urodzinową, która była zapakowana w kopertę. Owszem, kartka jej się spodobała, ale furorę zrobiła sama koperta „Mam własną kopertę!”. Widzicie, tak naprawdę do szczęścia nie potrzeba wiele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here