Jakie buty damskie do ćwiczeń wybrać na siłownię

Siłownie i kluby sportowe powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Coraz częściej otwierane są nie tylko w dużych aglomeracjach miejskich lecz też na prowincji. Dogodny dostęp sprawia, że coraz więcej osób chętnie korzysta z treningów. Warto mieć odpowiednie buty do ćwiczeń, wówczas trening będzie nie tylko przyjemniejszy, ale przede

Czy istnieją uniwersalne buty do ćwiczeń?

Osoba, która do tej pory raczej stroniła od jakiejkolwiek aktywności fizycznej, może być przekonana o tym, że do ćwiczeń wystarczą pierwsze lepsze buty sportowe. Jest w tym trochę racji, wszak obuwie sportowe będzie bardziej adekwatne niż przykładowo obuwie wyjściowe. Nie oznacza to jednak, że do każdego rodzaju aktywności sportowej nadadzą się takie same buty do ćwiczeń. Przed ich zakupem warto w pierwszej kolejności dobrze przemyśleć, jaki rodzaj aktywności będzie zajmował najwięcej czasu. Jeżeli ma to być bieganie w terenie, to warto postawić na model z agresywnym bieżnikiem, który będzie się doskonale trzymał podłoża. Z kolei w przypadku treningów na siłowni adekwatne będą o wiele bardziej buty do ćwiczeń z miękką podeszwą.

Jak wybrać wygodne buty do ćwiczeń?

W tym przypadku jest jedna naczelna zasada – buty do ćwiczeń muszą być przede wszystkim wygodne. To nie lakierki, nie muszą być modne czy szczególnej urody. Muszą za to być wygodne – w przeciwnym razie można się skutecznie zniechęcić do treningów. Przymierzając buty do ćwiczeń, należy mieć na stopie skarpetę sportową, taką samą, w jakiej będą odbywać się ćwiczenia. Pozwoli to dobrać najbardziej optymalny rodzaj obuwia.

Buty do ćwiczeń damskie– rozmiar ma znaczenie

Wybierając buty na siłownię, dobrze jest je przymierzyć przed zakupem. Buty do ćwiczeń powinny być dobrze dopasowane do stopy, aby zapewnić odpowiednią stabilizację, nie mogą jednak zbytnio cisnąć. Warto wziąć pod uwagę to, że przy intensywnym wysiłku fizycznym stopa mocno się nagrzewa i może nieco spuchnąć, powiększając swoją objętość. Warto postawić na buty do ćwiczeń większe o pół numeru niż te, które używane są na co dzień.

Jak wybrać dobre buty do ćwiczeń?

Jest jeszcze kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Chodzi między innymi o materiał wykonania. Powinien zapewniać przewiewność oraz dobre odprowadzanie wilgoci, inaczej stopy będą się intensywnie pocić, a buty mogą po czasie nie pachnieć najprzyjemniej. Wytrzymałość buta też jest istotna. Lepiej raz zainwestować w porządne buty do ćwiczeń, niż co kilka miesięcy musieć kupować kolejną parę. Buty na siłownię dobrej jakości powinny spokojnie posłużyć przynajmniej przez kilka lat, chyba że podczas treningu doznają uszkodzenia mechanicznego. Ostatnia kwestia – stabilność. Noga w bucie musi się dobrze trzymać. Jeżeli będzie za dużo luzu, to przy intensywnym treningu na siłowni łatwo jest się nabawić nieprzyjemnej kontuzji.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here