maszyny ogrodnicze

Marzysz o zachwycającym ogrodzie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Szukasz sposobów, dzięki którym przydomowa przestrzeń będzie nie tylko efektowna, ale przede wszystkim uporządkowana? Uda Ci się to bez problemu, jeśli tylko zaopatrzysz się w kilka – niezbędnych naszym zdaniem – urządzeń, które ułatwią Ci pracę w ogrodzie. Poznaj artykuły ogrodowe, dzięki którym czas spędzony na świeżym powietrzu, będzie upływał Ci znacznie przyjemniej.

Koszenie

Wiosną wszystko budzi się do życia – zarówno to, co pożądane, jak i wszelkie zbędne chwasty, czy trawy. Aby móc walczyć z bujną, choć niekoniecznie okiełznaną murawą, warto wyposażyć w się maszyny ogrodnicze (https://www.bricomarche.pl/ogrod/maszyny-ogrodnicze), takie jak kosiarki. Elektryczne modele dzięki dużym kołom sprawiają, że koszenie z ich udziałem nie jest specjalnie męczące. Dodatkowym atutem jest automatyczne zbieranie ściętej trawy do specjalnego kosza, dzięki czemu nie ma konieczności późniejszego grabienia. Wśród dostępnych propozycji sporym zainteresowaniem cieszą się także kosiarki spalinowe, które zapewniają wygodną pracę nawet na naprawdę sporych powierzchniach, bez konieczności ciągnięcia za sobą kabli, czy przedłużaczy.

Inną propozycją są poręczne podkaszarki, które znajdą zastosowanie w trudno dostępnych miejscach (np. przy krzewach, czy wokół drzew). Na uwagę zasługują także specjalistyczne kosy spalinowe. Te maszyny ogrodnicze będą szczególnie przydatne przy długich pędach (np. wysokiej trawie, czy zaroślach). Specjalna, niezwykle ostra tarcza, ochroni nas przed plątaniem i ewentualnym zrywaniem żyłki. Zazwyczaj wyposażone są w specjalne pasy, które mocuje się wokół ciała, aby zminimalizować ciężar urządzenia.

Narzędzia tnące

Rośliny nie zawsze rosną tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Warto je wtedy nieco ukierunkować i skrócić zbędne gałęzie, czy nawet całkowicie usunąć tzw. samosiejki. W tym celu dobrze jest mieć na wyposażeniu maszyny ogrodnicze z rodziny pilarek łańcuchowych. Dzięki nim w prosty sposób można nadać roślinom wymarzonego kształtu. Do dyspozycji są propozycje elektryczne i łańcuchowe – zaletą tych drugich jest brak ograniczeń, jeśli chodzi o odległość od źródła zasilania.

Dobrym pomysłem, który usprawnia porządki w ogrodzie – szczególnie jeśli mamy na posesji sporo drzew – są rozdrabniacze i łuparki. Pomogą w znaczny sposób zredukować suche liście, czy zamienić drewno w trociny.

Jeśli szukasz profesjonalnych maszyn, które pomogą Ci okiełznać ogród – zapraszamy do Bricomarche na zakupy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here