Gdzie mogą się przydać naczynia jednorazowe biodegradowalne?

0
438

Naczynia jednorazowe to ciekawa alternatywa dla klasycznych naczyń, pozwalająca nam zrezygnować ze zmywania i składowania ich w tradycyjnych szafkach. Mają wiele zastosowań i zalet, dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić jedną z ich nowoczesnych wersji, jaką są naczynia biodegradowalne.

Naczynia biodegradowalne – czyli jakie?

Naczynia biodegradowalne powstają z naturalnych materiałów, przede wszystkim z otrębów pszennych i trzciny cukrowej. Innym materiałem, z którego wytwarzane są naczynia i sztućce biodegradowalne jest PLA – polilaktyd. Materiały te są przerabiane na twardy, zbity materiał, z którego następnie formuje się odpowiednie kształty, na przykład talerze, kubki, miseczki czy sztućce.

Biodegradowalne składniki są w stu procentach możliwe do przetworzenia (recyklingu) lub do biologicznej degradacji. Oznacza to, że czas ich rozkładu jest krótki, a sam proces następuje dzięki naturalnym sposobom. Dzięki temu biodegradowalne materiały nie wymagają długiego składowania i czasu rozkładu, nie są też w tym celu konieczne ekstremalne warunki czy niebezpieczne techniki. Co więcej, warto zauważyć, że rozłożone w ten sposób naczynia przechodzą w substancje proste, które nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Zamiast wszechobecnego plastiku

Biodegradowalne naczynia z naturalnych materiałów są świetną alternatywą dla naczyń plastikowych, których nie brakuje w naszym środowisku. W przeciwieństwie do materiałów sztucznych nie powodują jednak zaśmiecania przyrody i nie wymagają skomplikowanych metod przeróbki czy rozkładu. Dzięki temu naczynia biodegradowalne są świetną alternatywą dla plastików i pozwalają zmniejszyć zagrożenia środowiskowe, płynące z wykorzystywania przedmiotów jednorazowych.

Gdzie możemy wykorzystać tego typu naczynia?

Po jednorazowe naczynia i sztućce sięgają zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Przedsiębiorstwa, które najczęściej je wykorzystują, to te zajmujące się gastronomią i plenerowymi eventami. Często znajdują się one w miejscach turystycznych i chętnie odwiedzanych, szczególnie w okresie letnim. Nie ma w tym nic dziwnego – w miejscach wypoczynkowych czy też podczas imprez masowych często po prostu nawet nie ma warunków do tego, by zmywać tradycyjne naczynia.

Jednak po jednorazówki sięgają także osoby prywatne wówczas, gdy nie mają ochoty na zmywanie. Spotkanie przy grillu na działce to jedna z tych okazji, kiedy są one wykorzystywane. Podobnie jak w powyższym przykładzie dotyczącym gastronomii zorganizowanej, tak samo i w przypadku osób prywatnych decydują po prostu warunki, w jakich przebywają ludzie. Nie ma więc nic dziwnego, że w obu tych sytuacjach biodegradowalne naczynia będą świetną alternatywą, która wspomoże środowisko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here