Kosmetyki do brody

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś wiedzieć o kosmetykach do brody, jest to, że ich zadaniem jest ułatwienie Ci pielęgnacji. To tak naprawdę najważniejsze zadanie każdego produktu do brody. Aby odpowiednio pielęgnować brodę i nadać jej wspaniały wygląd, trzeba wiedzieć, jak stosować produkty do brody w odpowiedniej kolejności. Sprawdźmy, jaka jest właściwa kolejność, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Zacznij od przygotowania twarzy

Pierwszym krokiem w kosmetyce do brody jest przygotowanie twarzy. Przed rozpoczęciem upewnij się, że broda jest odpowiednio umyta, wysuszona i rozczesana. Możesz w tym celu użyć odpowiedniego szamponu do brody lub ciepłej wody. Jeśli używasz kremu nawilżającego do twarzy, nałóż go właśnie teraz i pozwól mu się dobrze wchłonąć. Teraz nadszedł czas, by zacząć nakładać kosmetyki do brody. Jakie produkty Ci w tym pomogą?

Zastosuj olej lub balsam do brody

Przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu kosmetycznego na brodę, nałóż olejek lub balsam na dłonie i pocieraj je, aż zostaną całkowicie pokryte produktem. Następnie dokładnie wetrzyj olejek w brodę, by dotarł do skóry pod nią. Nałóż produkt również na miejsca, w których nie ma włosków (pod brodą, na dekolcie itp.). Delikatnie pocieraj te miejsca przez około 30 sekund, aby cały produkt został odpowiednio wchłonięty przez skórę, a następnie przejdź do następujących czynności.

Zakończ nałożeniem wosku

Czas na końcowy etap pielęgnacji Twojej brody, który polega na stylizacji i ujarzmieniu włosków. Następnie nałóż wosk lub żel – zapewni on trwałość Twojej stylizacji brody. Najlepiej jest użyć wosku, ponieważ ma on lepsze właściwości utrwalające i nie przetłuszcza się tak szybko po nałożeniu, jak żele. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością produktu, by efekt nie okazał się zbyt sztuczny, a broda nieprzyjemna w dotyku.

Kosmetyki do brody to stosunkowo nowy produkt, jednak najnowsze badania wykazały, że mężczyźni używają kosmetyków do brody równie często, jak do włosów. Kosmetyki do brody pomogą Ci utrzymać zdrowy wygląd i zapach brody. Nie ma niewłaściwego sposobu nakładania olejku, balsamu lub wosku do brody – pod warunkiem, że ich używasz. Kolejność ich nakładania nie jest całkowicie bez znaczenia: olejek do brody powinien być nakładany jako pierwszy. Odżywi on brodę i skórę, co pozwoli woskowi lepiej przylegać, a balsamowi skuteczniej nawilżać. Jeśli jednak nie chcesz stosować ich w tej kolejności, nie krępuj się!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here