Pościel dla alergików

Osoby cierpiące na alergie skórne (i nie tylko) powinny spać pod specjalnymi rodzajami pościeli. Jest to o tyle ważne, że kontakt z pościelą masz przez niemal 8 godzin na dobę, w trakcie których Twoje ciało może być narażone na rozmaite oddziaływania i czynniki. By mieć pewność, że nic nie zagraża Twojemu zdrowiu, a sen przebiegnie maksymalnie komfortowo, warto dołożyć starań na etapie zakupów i przyjrzeć się certyfikatom dołączanym do oferowanych pościeli. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rodzaje pościeli hipoalergicznych, dedykowane dla osób z różnymi grupami alergii.

Pościel a intensywność objawów alergii

Alergie mogą być wywoływane przez rozmaite substancje, znajdujące się w pożywieniu, otoczeniu, a także w strukturze tkanin, których na co dzień używasz. Dotyczy to także pościeli, która ma kontakt z Twoją skórą każdej nocy. Najczęściej, alergie objawiają się przez intensywny świąd, zaczerwienienia oraz wysypki. Objawy mogą być na tyle intensywne, że wypoczynek stanie się nie tylko trudny, ale nawet niemożliwy. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem jest wybór pościeli wykonanej z materiałów naturalnych, które nie będą powodować nieprzyjemnych objawów. 

Kołdry antyalergiczne mogą być wykonane z bawełny, jedwabiu oraz innych materiałów. Ich wypełnienie powinno być natomiast syntetyczne – silikonowe bądź lateksowe. Odradzamy wybór pościeli z pierza lub puchu, w których mogą gromadzić się roztocza jak i kurz. Pościel z wypełnieniem syntetycznym łatwo wypierzesz, co stanowi ich dodatkową zaletę. 

W wyborze pościeli dla alergika ważny jest także sposób jej wykończenia, a dokładnie – obszycia wzmacniające jej krawędzie. Polecamy zwrócić uwagę na nowoczesne odmiany pościeli klejonej, w której nie występują tradycyjne, niezbyt szczelne szwy. Dzięki temu, roztocza oraz kurz nie dostaje się do jej wnętrza, co zmniejsza ilość powstających i uwalnianych alergenów. 

Bawełna przede wszystkim 

Bawełna jest najczęstszym wyborem osób poszukujących pościel hipoalergicznych. Dużą zaletą wełny jest jej stosunkowo niska cena, łatwa dostępność oraz możliwość wyboru pomiędzy rozmaitymi materiałami wykonanymi z jej włókien. Popularne odmiany to między innymi perkal, satyna, kora, adamaszek, jersey, batyst, flanela i makosatyna. Polecamy sięgać zwłaszcza po satynę i korę, oferowane przez niemal każdy sklep stacjonarny i online. Rozbudowaną ofertę znajdziesz w ofercie Nyks – https://nyks.pl/posciel/satyna/160×200.

Dla osób o szczególnie wrażliwej skórze polecamy sięgać po mieszanki pościeli bawełnianej i bambusowej, bądź nawet po komplety wykonane w całości ze zmiażdżonych włókien bambusa. Ich obecność wpływa pozytywnie na walory pościeli, która staje się środowiskiem nieprzyjaznym dla rozwoju roztoczy i pleśni. 

Dużą zaletą kompletów bawełnianych jest także ich wytrzymałość oraz odporność na wielokrotne pranie. Nawet po kilku miesiącach regularnego używania, pościel zachowuje swoje wyjściowe właściwości estetyczne. Ponadto bawełna nie gniecie się, nie odkształca oraz można ją prać w stosunkowo wysokich temperaturach, bez uszczerbku dla struktury materiału.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here