Ta beskidzka wieś od lat przyciąga turystów, którym marzy się relaks i wypoczynek w górach. Kameralny charakter tej miejscowości jest jej wielkim walorem, a piękna okolica sprawia, że wczasy spędzone w tym miejscu każdemu sprawią wiele radości. Jakimi atrakcjami może się pochwalić Jaworzynka? Dlaczego warto postawić na wypoczynek na jej terenie?
Jaworzynka leży na terenie Beskidu Śląskiego, w dolinach potoków Krężelki i Czadeczki. Są one potokami ciekawymi m. in. ze względu na fakt, iż należą one już do zlewiska Morza Czarnego. Inną ciekawostką, którą może się pochwalić Jaworzynka, jest pobliski Trójstyk. To miejsce wyjątkowe, które w czasie wycieczki po tej części Beskidu Śląskiego z pewnością warto odwiedzić. Dlaczego? Bo to właśnie tu stykają się ze sobą granice trzech państw: Polski, Czech oraz Słowacji. Dawniej istniało tu przejście graniczne, dziś największą atrakcją są tu obeliski symbolizujące sąsiadujące ze sobą państwa. Wielką ciekawostką Jaworzynki jest też Karpacki Bank Genów, będący miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników przyrody z całego kraju.
Jaworzynka jest doskonałym miejscem na wczasy i dla tych osób, które kochają piesze i rowerowe wycieczki. Gęsta sieć szlaków (zarówno pieszych, jak i rowerowych) pomaga tu w planowaniu wypraw, a doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że każdy z nas może tu dla siebie znaleźć idealne miejsce do wypoczynku.

jonnys.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here