Akcesoria dla koni

Konie to piękne, mądre i silne zwierzęta, które pomimo swoich wszystkich możliwości pozwalają się podporządkować i uwielbiają pracę z człowiekiem. Nic więc dziwnego, że tak szybko wywiązują się relacje między końmi a jeźdźcami i hodowcami, którzy za najwyższy cel stawiają sobie dbałość o ich dobro. Aby jednak było to możliwe, koniecznie należy zadbać o dobre akcesoria dla zwierząt.

Poidło i pojemnik na karmę dla konia

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, którego dosłownie nie może zabraknąć w żadnym miejscu, jest poidło dla konia. Każdy z nas wie, jak ważna jest woda do życia wszystkich organizmów, nic więc dziwnego, że właśnie ona będzie też pierwszym elementem, o którym pomyślimy, przygotowując wyprawkę dla konia. Oprócz niej oczywiście koń będzie musiał coś jeść, więc przyda się również pojemnik na karmę.

Oba te akcesoria oferuje dział Zootechnika w sklepie Rolnet, do którego serdecznie zapraszamy. Znajdziesz tam między innymi klasyczne poidła pastwiskowe, ale także poidła podgrzewane, które są w pełni zabezpieczone, aby zwierzęta nie mogły przez przypadek zostać porażone prądem. Będziesz mógł wybrać tam również odpowiednie karmidło, które dzięki solidnemu wykonaniu przetrwa nawet spotkanie z bardziej narowistym koniem.

Żywienie – dodatki do żywności

Skoro już mówimy o pojeniu i żywieniu koni, nie można zapominać o tym, iż w ich pożywieniu powinny znaleźć się odpowiednie dodatki, które pomogą im zachować zdrowie, urodę i doskonałą formę przez długi czas. Dlatego też oprócz podstawowej karmy warto zaopatrzyć swojego konia w probiotyki, które pomogą mu w przyswajaniu składników odżywczych z paszy. Oczywiście nie może też zabraknąć lizawki i przysmaków, które będą nie tylko zdrowym dodatkiem, ale też wspomogą budowanie relacji zwierzę – właściciel.

Pielęgnacja sierści i kopyt

Konie to piękne zwierzęta, o które należy dokładnie zadbać, aby zawsze prezentowały się i czuły doskonale. Między innymi ważną kwestią jest pielęgnacja sierści i kopyt, która wymaga używania specjalistycznie przygotowanych w tym celu akcesoriów. Podstawowym z nich jest zgrzebło, które pomoże w usunięciu martwych włosów i procesie linienia. Wstępnie oczyści też sierść zwierzęcia z różnorodnych zabrudzeń (ale nie zapominajmy o tym, że konie należy też kąpać!).

Z kolei aby dobrze zadbać o kopyta, należy sięgnąć po odpowiednio wyprofilowane noże i obcinaki, a także tarniki, które pomogą w usuwaniu nadmiaru narastającej tkanki i pozostawią kopyto nie tylko piękne, ale i zdrowe (oraz wygodniejsze dla konia).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here