domki mobilne letniskowe

Ogólnie rzecz biorąc, domki mobilne nie są popularną opcją mieszkaniową – w szczególności w Polsce. Niektórzy z nas nie są przekonani, co do wyglądu takich budynków, a innych zniechęca fakt, że nie są wybudowane na solidnych fundamentach. Jednak, prawda jest taka, że domki mobilne letniskowe idealnie nadają się na pierwszy dom, ponieważ przede wszystkim są bardziej przystępne cenowo. Ale to nie koniec zalet. Ten artykuł zawiera najważniejsze powody, dla których ludzie powinni przemyśleć swoje negatywne nastawienie wobec domków mobilnych i zamiast tego zdecydować się na ich kupno.

Przystępność cenowa

Drewniane domki mobilne to niedroga opcja mieszkaniowa dla osób, które planują zakup własnych czterech kątów. Takie budynki mogą kosztować średnio od 20 000 do70 000 złotych. Oczywiście, należy dodać, że cena zależy od wybranego metrażu. Warto jest również wspomnieć, że koszt budowy domków mobilnych jest również od 10 % do 35 % niższy niż domów budowanych na docelowej działce. Ponadto, domki mobilne są budowane w fabryce i transportowane w dowolne miejsce na świecie, co oznacza, że nie wymagają położenia kosztownych fundamentów.

Wytrzymałość

Na pierwszy rzut oka, drewno, z którego są zbudowane domki mobilne, nie wydaje się być solidnym materiałem budowlanym. Wiele osób ma takie odczucie ze względu na naturalne pochodzenie tego materiału. Jednak prawda jest zupełnie inna. Pomijając fakt, że drewno już samo w sobie jest niezwykle trwałym materiałem, to w rzeczywistości wszystkie niedawno wybudowane domki mobilne muszą być zgodne z pewnymi przepisami. Natomiast, samo drewno musi być poddawane odpowiedniej obróbce.

Szybkość budowy

Zanim domek mobilny dotrze na miejsce, do klienta, to jest najpierw budowany w fabryce. Firmy zajmujące się budową takich konstrukcji mogą wybudować domek mobilny letniskowy już w kilka tygodni – jest to około 1/3 czasu jaki jest potrzebny do wybudowania standardowego domu. Kiedy dom trafia na Twoją posesję, jest gotowy w prawie 95%, co pozwala na znacznie szybsze wprowadzenie się do nowego domu. I tylko dlatego, że budowa i transport poruszają się w szybkim tempie, Ty możesz bardzo szybko zacząć cieszyć się swoim domkiem mobilnym.

Elastyczność projektowania

Chyba każdy z nas wyobraża sobie domek mobilny jako zwyczajną przyczepę kempingową. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Niektóre projekty są bardzo nowoczesne i niczym nie odbiegają od standardowych domów. Domek mobilny może mieć więcej niż jedno piętro czy też werandę lub taras. W zależności od funduszy, taki budynek może być dopasowany do wizji i potrzeb każdego klienta. Na rynku jest wiele firm, które zamienią te proste drewniane konstrukcje w domy marzeń.

Ekologiczność

Nie ma wątpliwości, że domki mobilne są przyjazne dla środowiska. Dzieje się tak ze względu na surowiec, z którego są wykonane – chodzi o drewno. Drewno ma zdolność do pochłaniania dwutlenku węgla z atmosfery, więc w czasie użytkowania domu cały ten węgiel jest magazynowany w jego strukturze. Natomiast, krótki czas budowy sprawia, że jest zużywana mniejsza ilość paliw kopalnych. Ponadto, konstruktorzy na ogół nie marnują dużo materiałów budowlanych, a wszelkie resztki, które pozostały z budowy domu, są często poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystane.

Bez dwóch zdań, domki mobilne letniskowe mają wiele niezwykłych zalet, dla których warto jest zrezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here