Parking z płyt drogowych

Niezależnie od tego, czy powstaje duże osiedle, czy pojedynczy dom, jednym z etapów budowy jest stworzenie parkingu. Z czego go wykonać? Możliwości jest naprawdę dużo, a jedną z ciekawszych opcji są płyty drogowe!

Płyty drogowe betonowe na parkingu

Kiedy rozważasz wybór nawierzchni płytowej na parking, zapewne pierwsze co przychodzi Ci na myśl, to płyty betonowe. Mają one wiele zalet. Taka płyta parkingowa jest trwała i wytrzymała, a odpowiednio ułożona nie nasiąka wodą i nie staje się krucha pod wpływem mrozów.

Jednak układanie pełnych płyt betonowych na parkingu jest sporym wyzwaniem. Ciężkie elementy o dużych rozmiarach trzeba montować przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu – a to dla Ciebie dodatkowe koszty!

Alternatywą w tym przypadku jest wykorzystanie przy budowie parkingu płyt drogowych ażurowych. Ich wytrzymałość jest zbliżona do płyt pełnych, a wykonane z nich miejsca postojowe stają się bardziej estetyczne. W wolnych przestrzeniach możesz umieścić trawę albo kolorowy żwir. Minusem tego rozwiązania, poza wagą elementów, jest także cena płyt drogowych tego typu Betonowe płyty to obecnie spory wydatek! Co gorsza, ażurowa konstrukcja może też utrudniać poruszanie się.

Parking wykonany z płyt z tworzywa

Zamiast ciężkich betonowych elementów, do budowy parkingu możesz zastosować również bardziej nowoczesne rozwiązania. Jakie? Są to przede wszystkim płyty drogowe z tworzywa sztucznego albo płyty drogowe gumowe. Pamiętaj jednak, że guma jest materiałem mniej zalecanym – zimą lub po intensywnych opadach, może okazać się śliska i utrudniać jazdę oraz chodzenie.

Płyty parkingowe plastikowe to z kolei rozwiązanie, które z powodzeniem zastąpi beton! Są one równie trwałe i wytrzymałe i do tego dużo lżejsze od tradycyjnie wybieranych płyt. Dzięki temu parking wytyczysz i ułożysz samodzielnie. Będzie to miało dla Ciebie szczególnie duże znaczenie, zwłaszcza jeśli planujesz małą inwestycję o ograniczonym budżecie. Kiedy wybierasz tego typu nowoczesny produkt, zwrócić uwagę na płyty drogowe od Geoproduct.pl (wykorzystasz je także jako płyty drogowe na podjazd). Wytrzymują one obciążenie do 50 ton, są estetyczne i wykonane ekologicznie – proces produkcji opiera się na recyclingu.

Czym jeszcze charakteryzują się te płyty drogowe? Wymiary każdego elementu są takie same i wynoszą 120 x 180 cm. Do ich układania nie potrzeba ciężkiego sprzętu – z powodzeniem układanie można powierzyć zespołom dwuosobowym!

Płyty drogowe (nowe, ale też te już używane) to świetny materiał do budowy parkingu. Warto więc rozważyć to rozwiązanie – a zwłaszcza jego bardziej nowoczesną wersję wykonaną z tworzywa. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę http://www.geoproduct.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here