Tajlandia – kraj, w którym egzotyka łączy się z oryginalną, buddyjską architekturą, stała się atrakcyjnym celem podróży. Turyści chętnie odwiedzają zarówno Bangkok – największy port w Tajlandii i ważny ośrodek religijny, jak i tropikalne wyspy znajdujące się w granicach państwa.
Co warto wiedzieć na temat Tajlandii?
Tajlandia jest dla turystów przede wszystkim krajem, w którym najlepiej można poznać buddyjską kulturę. Ta religia ma tu ogromne znaczenie. Buddyzm jest nie tylko religią państwową – jego zasady są stosowane w codziennym życiu i wpływają w dużym stopniu na kulturę tego kraju.
Tajlandia, kraj Syjamczyków, zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami, ale i ciekawymi zabytkami. Koniecznie trzeba zobaczyć miasto królów, czyli miasto Ajutthaja oraz Lop Buri – dawną rezydencję królewską. W Bangkoku zachwyt wśród turystów wywołują pływające targi, zaś najwspanialszym zabytkiem miasta jest Wielki Pałac Królewski. Wielu turystów udaje się na tropikalne wyspy, znane z pięknych, piaszczystych plaż. Te najsłynniejsze to Ko Samet oraz Ko Samui. Dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń idealnym miejscem są zaś okolice Cziang Maj. W tym rejonie można spotkać jeszcze przedstawicieli dawnych plemion, którzy dbają o swe tradycje i starannie pielęgnują swą kulturę. Kraj Tajów jest również krajem pełnym świątyń. Jest ich tu ponad 27 tysięcy, zaś każda z nich wyróżnia się wspaniałą architekturą. Ci, którzy zdecydują się na urlop w Tajlandii, z całą pewnością nudzić się nie będą.

warsawovernight.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here