Suszarka ogrodowa – jaką wybrać?

Pranie suszone na dworze pachnie świeżością, jest miękkie i ma mniej zagnieceń. Niewątpliwą zaletą jest również czas schnięcia, dlatego zaraz po nadejściu cieplejszych dni, w ogrodach pojawiają się suszarki z praniem. Wybór tej właściwej, która zapewni wygodę i będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb domowników nie należy do łatwych. Dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań, z których warto skorzystać.

Suszarka ogrodowa do zabetonowania

Wyznaczenie miejsca na suszarkę ogrodową musi być przemyślane, by zabezpieczyć suszone pranie przez kurzem, liśćmi lub owocami spadającymi z drzew. Suszarka zamontowana na stałe musi być również w miejscu najbardziej słonecznym. Jeśli przez większość dnia znajdować się będzie w cieniu, proces suszenia potrwa dłużej. Suszarka ogrodowa Leifheit to sposób na wygodne wieszanie prania i szybkie suszenie. Warto wybierać modele, które posiadają regulowaną wysokość linek i dużą ich rozpiętość mieszczącą większe ilości prania jednocześnie.

Suszarka mobilna

Wiele osób ceni sobie jednak wygodę związaną z możliwością przestawiania prania. Suszarki rozkładane nie są jednak tak stabilne, jak specjalne suszarki ogrodowe, dlatego należy pamiętać, by jej konstrukcję czymś wzmocnić i tymczasowo przytwierdzić do podłoża. Mogą to być dwie, ciężkie cegły ustawione na nóżkach, dzięki czemu suszarka wraz z wiszącym praniem nie przewróci się podczas silniejszego wiatru. Zaletą tego rozwiązania jest także lepsza i łatwiejsza reakcja na wypadek deszczu – o wiele szybciej jest zabrać taką suszarkę do domu bez składania jej, niż zdjąć wszystkie ubrania z suszarki ogrodowej.

Suszarka szyta na miarę

Nie ma wątpliwości, że produkt ten musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb, ale też możliwości. Podczas wyboru jakiejkolwiek suszarki do ogrodu warto sugerować się:

  • rozmiarem
  • stabilnością i solidnością konstrukcji
  • możliwością regulowania wysokości
  • odpornością na warunki atmosferyczne
  • łatwością rozkładania i składania
  • materiałem wykonania.
[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚlub
Następny artykułObjawy i leczenie glejaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here