Jak wszyscy wiemy sen jest nieodłącznym elementem naszego życia. Potrzebujemy go, żeby zregenerować się po ciężkim dniu i odpocząć.
Pozycja snu ma wpływ na nasze zdrowie.
Spanie na brzuchu jest uznawane jako nieodpowiednie. Powoduje ucisk żołądka i przepycha kwasy żołądkowe w górę układu trawiennego.
Spania na brzuchu sprawia, że mniej chrapiemy ale też nie sprawdza się to zawsze. Spanie w takiej pozycji sprawia, że nasz kręgosłup jest wtedy najbardziej narażony na duże obciążenie.
Spanie w pozycji płodowej również wpływa źle na nasz organizm. Ciało jest ściśnięte co powoduje, że żołądek i narządy wewnętrzne mogą być niedotlenione. W tej pozycji kręgosłup jest nienaturalnie wygięty oraz większy nacisk jest położony tylko na jedno biodro.
Jeżeli chodzi o najzdrowsze pozycje dla naszego ciała są to:
– Spanie na wznak. W ten sposób śpi bardzo mały procent ludzi.
W takiej pozycji mięśnie naszego karku i kręgosłupa odpoczywają oraz znajdują się w naturalnej pozycji. Spanie na wznak chroni nasze narządy wewnętrzne przed naciskiem i rozluźnia mięśnie podczas snu.
W tej pozycji nasze chrapanie może być częstsze i głośniejsze.
– Spanie w pozycji rozgwiazdy. Zmniejsza nacisk na kręgi w odcinku piersiowym. Zarówno tak pozycja jak poprzednia (na wznak) może potęgować nasze chrapanie.
– Spanie na boku. Prawidłowe spanie na boku jest w momencie, że wyprostujemy nasze nogi. Taka pozycja pomaga redukować ilość kwasów żołądkowych. Jednakże dalej nie jest udowodnione, na którym boku jest lepiej spać. Śpiąc na lewym boku ściskamy nieco nasze serce, natomiast śpiąc na prawym boku ściskamy naszą wątrobę.
Pozycja snu wpływa także na to, co nam się śni.
Śpiąc na lewym boku częściej będą nam się śniły koszmary. Śpiąc na prawym boku częściej będą to przyjemniejsze sny.
Natomiast pozycja, w której śpimy na brzuchu sprawia, że nasze sny będą miały podłoże erotyczne.
Kładąc się do łóżka warto wybrać taką pozycję, która będzie dla nas najwygodniejsza i najzdrowsza. Musimy również pamiętać o wygodnej poduszce pod naszą głowę.

www.prowital.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here