Będąc w ciąży, kobiety zastanawiają się, od kiedy można poczuć ruchy dziecka? To niezwykle ważne wydarzenie dla ciężarnej! Każda kobieta z niecierpliwością oczekuje tego momentu już od pierwszych chwil ciąży. Pierwsze ruchy dziecka w brzuchu wynagradzają wszystkie ciężkie momenty pierwszego trymestru ciąży. Od kiedy można poczuć ruchy dziecka? To bardzo indywidualna kwestia, ale zazwyczaj jest tak, że kobieta która jest w ciąży po raz kolejny, szybciej wyczuwa delikatne poruszanie się malucha. Ciężarna która ma już jedno lub więcej dzieci, potrafi rozpoznać pierwsze ruchy, które początkowo są trudne do wyczucia. Pierworódka może mieć z tym problem. Od kiedy można poczuć ruchy dziecka? Przedział czasowy jest dość szeroki. Niektóre kobiety twierdzą, że wyczuły ruchy już w dwunastym tygodniu ciąży, ale zazwyczaj dzieje się to między osiemnastym, a dwudziestym drugim tygodniem, czasem nawet dzieje się to jeszcze później. Od kiedy można poczuć ruchy dziecka? Ogólnikowo można założyć, że w połowie ciąży. Początkowo ruchy są tak delikatne, że aż trudne do rozpoznania. Jednak szybko nabierają na sile, aż zamieniają się w silne, czasem nawet bolesne kopniaki! Niektóre kobiety narzekają, że ich dzieci dają im popalić jeszcze zanim się urodzą!
Od kiedy można poczuć ruchy dziecka? Większość ciężarnych z niecierpliwością oczekuje tego momentu, a potem wolałyby, aby dziecko trochę się uspokoiło. Ruchy potrafią być naprawdę intensywne. Maluch może czasami kopać w narządy wewnętrzne kobiety, co nie jest zbyt przyjemne.
Od kiedy można poczuć ruchy dziecka? Lekarz ginekolog zwykle pyta się ciężarnej kobiety podczas każdej wizyty, czy wyczuła już ruchy dziecka. Prawdopodobnie będzie się o to pytał do końca ciąży. Regularne ruchy dziecka świadczą o jego zdrowiu i warto, aby kobieta zwracała szczególną uwagę na aktywność malucha. Jeśli nagle staje się ono bardziej lub mniej ruchliwe, może to świadczyć o tym, że dzieje się coś niedobrego!
Od kiedy można poczuć ruchy dziecka? Każda kobieta powinna pamiętać o tym, że to bardzo indywidualna kwestia i jedna ciężarna odczuwa je wcześniej, druga później.

zrodlozdrowia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here