który podkład do twarzy wybrać?

Idealnie dobrany podkład do twarzy, znacznie wpływa na nasz wygląd. Dzięki podkładowi koloryt naszej skóry twarzy jest wyrównany a niedoskonałości ukryte, w wyniku czego skóra wygląda na zdrowszą, bardziej promienną. Jak wybrać podkład idealny?

Rodzaje podkładów do twarzy

Obecnie dostępne podkłady do twarzy różnią się od siebie przede wszystkim, konsystencją, składem oraz właściwościami.

  • Podkład kryjący, polecany do skóry trądzikowej, z licznymi przebarwieniami. Ten typ podkładu bardzo dobrze jest napigmentowany, dlatego świetnie korygują niedoskonałości.
  • Podkład matujący, polecany do skóry mieszanej i tłustej. Regulują pracę gruczołów łojowych i ograniczają wydzielanie sebum. Ich konsystencja jest lekka, nie zapychająca.
  • Podkład rozświetlający, polecany do skóry poszarzałej i zmęczonej. W składzie znajdziemy pigmenty, których zadaniem jest rozpraszanie światła. Dzięki temu, skóra wygląda na zdrowszą, bardziej promienną.
  • Podkład nawilżający, polecany do skóry suchej. W składzie posiada składniki o właściwościach nawilżających, takie jak: witaminy, proteiny, kwas hialuronowy. Podkład ma również zadanie chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Podkłady do twarzy, jakie są rodzaje?

Jak prawidłowo dobrać podkład do naszej skóry?

Są 3 ważne elementy:

Po pierwsze, należy prawidłowo określić tonacje swojej skóry. Istnieją 3 tonacje: ciepła (żółte tony), chłodna (różowe tony) i neutralna (mieszane tony). Jak dowiedzieć się, którą tonację posiadamy? Pomocne będą żyłki, znajdujące się na wewnętrznej powierzchni nadgarstka. Jeżeli posiadamy tonację ciepłą, żyłki będą w kolorze zielonym, jeżeli mamy tonację chłodną – żyłki będą niebieskie. W przypadku tonacji neutralnej, dostrzeżemy zarówno żyłki zielone, jak i niebieskie.

Po drugie, należy dopasować odcień podkładu. Prawidłowo dobrany podkład powinien być niewidoczny na skórze oraz nie powinien odznaczać się od szyi. Jak go właściwie dobrać?
3 najbardziej zbliżone odcienie, należy nałożyć na skórę w okolicy żuchwy. Najlepszy będzie odcień, który najmniej odróżnia się od koloru twojej skóry.

Po trzecie, oprócz idealnie dobranego koloru, ważne jest działanie podkładu. Podkład powinien być dobrany do rodzaju skóry. Osoby ze skórą tłustą i mieszaną, muszą szukać podkładu matującego. Osoby ze skórą suchą i normalną, powinny wybierać kosmetyki o właściwościach nawilżających i rozświetlających.

Przeczytaj też: http://www.smakoteka.pl/korektory-do-twarzy-do-czego-sluza/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here