Współczesny człowiek lekceważy swoje ciało. Dopóki jest zdrowy nie zwraca większej uwagi na konieczność i obowiązek profilaktyki.
Priorytetem w tej sprawie jest dbanie o właściwą wagę naszego ciała. By waga naszego ciała była w normie musimy zwracać uwagę na to, jak się odżywiamy.
Lekkie ciało gwarantuje lekkie życie. Nadwaga zaś ociężałość i liczne dolegliwości.
Otyłe ciało człowieka obciąża jego stawy biodrowe i kolanowe. Często również dochodzi do zakłócenia równowagi układów regulujących np. poziom cukru i cholesterolu.
Jednym ze sposobów, który nie dopuści do nadwagi, a ponadto poprawi jakość naszego życia – jest powolna konsumpcja posiłków.
Nie musi wówczas człowiek liczyć kalorii, ani katować się dietami odchudzającymi – wystarczy zwrócić uwagę na to co jemy, a przede wszystkim jak jemy ?
Gdy konsumujemy powoli, wtedy kontrolujemy swój sposób jedzenia, a co za tym idzie kontrolujemy swoją wagę.
Ponad to powolne jedzenie ma w sobie coś eleganckiego co powoduje, iż czujemy się wytwornie, a tym samym podnosimy jakość swojego życia.
Wolne spożywanie posiłków pozwoli nie tylko dokładnie rozdrobnić pożywienie już w jamie ustnej, lecz co bardzo ważne pozwoli nam degustować i odkrywać smaki. Gdyż prawdziwy sens tego co dobre odkrywane jest w braku, a nie w nadmiarze. Dlatego nie musi pokarmu być masa, by człowiek czuł się szczęśliwy.
Gdy konsumujemy w pośpiechu i jak najszybciej staramy się zapełnić swój żołądek, to wprawdzie zyskujemy sytość, a często nawet nadmiar, lecz wtedy nie czerpiemy przyjemności z jedzenia.

tuts.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here