sprzęt do treningu mięśni

Jeśli szukacie sprzętu do domowych treningów, które wzmocnią Wasze mięśnie, poziomy rower stacjonarny będzie idealnym rozwiązaniem. Od rowerów pionowych odróżnia go to, że w czasie ćwiczeń pozwala na odciążenie kręgosłupa. Doskonale sprawdzi się więc u osób, którym zależy na wyrzeźbieniu mięśni, a które skarżą się na bóle pleców. Jak na takim rowerze ćwiczyć?

Rower poziomy – dla kogo?

Rower poziomy to rozwiązanie odpowiednie nie tylko dla osób, które skarżą się na problemy z kręgosłupem. To także świetny sprzęt dla tych, którzy chcieliby połączyć treningi cardio z treningami siłowymi. Jednocześnie, nie obciążając nadmiernie lędźwi, będziecie rzeźbić Wasze mięśnie i spalać kalorie. Tego rodzaju rowery polecane są również osobom o dużej wadze, które szczególnie narażone są na przeciążenia, które mogą skutkować kontuzjami.

Efekty treningu na poziomym rowerze stacjonarnym

Treningi na rowerze stacjonarnym wzmacniają przede wszystkim mięśnie nóg. Nie myślcie jednak, że to jedyna partia mięśni, nad którą będziecie pracować w czasie ćwiczeń! Choć niewątpliwie mieście łydek i ud staną się mocniejsze i smuklejsze, na treningu zyskają również mięśnie brzucha oraz mięśnie pośladków. W efekcie, dzięki regularnym treningom, zyska niemal całe Wasze ciało! Nie musicie się jednak obawiać nadmiernej rozbudowy i nieestetycznego wyglądu Waszych nóg – w przypadku domowych treningów rekreacyjnych efektem będzie przede wszystkim wzmocnienie mięśni. Efekt wizualny nie będzie przesadnie widoczny. Dlaczego jeszcze warto postawić na taki trening? Ponieważ stanowi on doskonałą metodę walki z nadprogramowymi kilogramami. Jednocześnie wielu osobom łatwiej jest przekonać się do treningu na rowerze (kojarzonego głównie z rekreacją) niż do treningów cardio czy treningów siłowych na siłowni.

Jak trenować na poziomym rowerze stacjonarnym?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: regularnie! To właśnie od regularności treningów zależą bowiem ich efekty. Warto jednak stopniowo wydłużać czas treningu do minimum pół godziny. Dlaczego? Ponieważ po upływie tego czasu organizm zaczyna efektywnie spalać tkankę tłuszczową. Rower możecie wykorzystać również do treningów interwałowych, a więc takich, w których przeplatane są lekkie i ciężkie odcinki „jazdy”. Wówczas spalanie kalorii będzie jeszcze większe!

trening na rowerze poziomym

Gdzie kupić poziomy rower stacjonarny? Taki sprzęt znajdziecie w dobrych sklepach sportowych, m.in. na stronie Prosportowy.pl. A może rozważacie zakup innego sprzętu do domowej siłowni? Koniecznie przeczytajcie artykuł pt.: „Orbitrek, wioślarz czy bieżnia – z jakim urządzeniem ułożyć skuteczny plan treningowy?”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here