skóra atopowa

Jeżeli niepokoi nas wygląd naszej skóry, jest ona zaczerwieniona, swędzi, a nawet łuszczy się powinniśmy udać się do specjalisty. Ponieważ mogą to być pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry. Jeżeli diagnoza się potwierdzi, warto zmienić parę swoich nawyków, po to żeby stan naszej skóry się polepszył.

Atopowe zapalenie skóry jest dolegliwością dość kłopotliwą i uciążliwą. Podejrzewa się, że ma podłoże genetyczne. Wadą tej choroby jest brak możliwości wyleczenia, jedyna opcja to utrzymanie jej w stanie remisji. 

Jak utrzymać atopowe zapalenie skóry w stanie remisji?

Kosmetyki specjalistyczne 

Osoby, które maja atopowe zapalenie skóry powinny stosować specjalne kosmetyki, które są dedykowane takiemu właśnie rodzajowi skóry. Kosmetyki tego typu wyróżniają się swoim składem, ich zadaniem jest nawilżenie i natłuszczenie skóry, złagodzenie świądu, zmniejszenie zaczerwienienia i szorstkości. Aby był efekt, należy stosować je regularnie. 

Przeczytaj też: http://www.smakoteka.pl/pasta-do-zebow-ktora-warto-wybrac/

Leczenie dermatologiczne

Jeżeli zmiany na naszym ciele się zaostrzyły, powinniśmy udać się do specjalisty dermatologa. Po obejrzeniu zmian, lekarz jest w stanie w indywidualny sposób dobrać leczenie miejscowe. Zazwyczaj są to kremy i maści. 

Unikanie długich, gorących kąpieli

Długie, gorące kąpiele sprawiają, że nasza skóra jest jeszcze bardziej przesuszona. W takiej sytuacji zmiany się nasilają. Osoby, które borykają się z atopowym zapalenie skóry, powinny zamiast z wanny korzystać z prysznica. Zalecane są krótkie kąpiele, w letniej wodzie. Zakazane jest używanie klasycznego mydła, należy je wymienić na specjalny żel myjący do skóry atopowej, który nie przesuszy skóry, tylko dodatkowo ją nawilży i zabezpieczy. Po kąpieli należy w delikatny sposób osuszyć ciała, za pomocą miękkiego ręcznika. Na zakończenie nałożyć balsam. 

Zdrowa dieta

Osoby z atopowym zapalenie skóry powinny unikać w swojej diecie alergenów pokarmowych. Ich dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym skóra będzie nawilżona od wewnątrz. Równie ważne jest picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Unikaj stresu

Atopowe zapalenie skóry nasila się pod wpływem stresu i negatywnych emocji. Osoby, które są nerwowe powinny nauczyć się relaksowania i opanowywania złych emocji. 

Źródło: https://www.e-warsaw.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here