Nowy wymiar współpracy franczyzowej – XXI wiek i pandemia sprzyja własnym biznesom

Koronawirus sprawił, że wiele osób jest w krytycznej sytuacji finansowej. Można z niej wyjść na różne sposoby. Poznaj jeden z nich – współpracę franczyzową.

Coraz trudniej o stabilną sytuację na rynku pracy. Franczyza – czy się opłaca?

Koronawirus odbił się echem na każdym rynku. Przedsiębiorcy w niektórych sektorach bankrutują. Są jednak takie, które wciąż pozwalają na utrzymanie stałych dochodów. Społeczeństwo w kryzysie może zrezygnować z luksusów, jednak wciąż trzeba kupować produkty pierwszej potrzeby. Ich dostawcy wciąż mogą liczyć na odpowiednie zarobki. Sklepy typu convenient od lat notują w Polsce wzrost zysków, a współpraca franczyzowa z nimi otwiera nowe możliwości.

Żabka – franczyza jako prowadzenie sklepu, kawiarni i placówki pocztowej

Franczyza jest metodą prowadzenia działalności, w której czerpiemy z rozwiązań innej marki, by budować swój lokalny biznes. Nam zapewnia to niski koszt wejścia na rynek, wsparcie know how i marketingowe, a także możliwość korzystania ze stabilnego i wydajnego łańcucha dostaw. Z kolei firma może korzystać z naszych umiejętności sprzedażowych i aktywnie działać w kierunku ich poprawy. Nie da się zarządzać skutecznie siecią w obrębie całego kraju bez dania zarządcom pewnej swobody i wolnej ręki w różnych kwestiach. Franczyzobiorca powinien być osobą, która dobrze rozumie lokalne realia i jest w stanie nauczyć się, jak przekładać tę wiedzę na sukces sprzedażowy. Jednocześnie musi to być osoba z odpowiednimi umiejętnościami przywódczymi. Przyjrzyjmy się jednej z najpopularniejszych marek, która działa w tym systemie – firmie Żabka. Franczyza w tym wypadku jest partnerstwem, które wymaga od nas prowadzenia nie tylko sklepu, ale także kawiarni i placówki pocztowej. Żabka jest punktem usługowym, który czynny jest 7 dni w tygodniu i musi zapewnić klientom dostęp do szerokiej gamy towarów, dań „to go” oraz obsługi paczek i listów. Wydaje się to zadanie trudne, jednak w praktyce możemy czerpać z gotowych rozwiązań, sprawnie działającego łańcucha dostaw i wsparcia ekspertów. Dlatego działanie w tej formie może mieć wiele korzyści – w tym oczywiście finansowych. To nawet 16 000 złotych netto za prowadzenie własnego sklepu Żabka. Franczyza jest więc bardzo korzystną formą współpracy. Realia w Polsce są takie, że trudno jest osiągnąć tego typu rezultaty w przypadku własnej działalności, szczególnie bez wysokiego wkładu własnego. Gotowe rozwiązania sieci Żabka dają nam szansę na rozwój i sprawdzenie swoich umiejętności.

Franczyza żabka – opinie 2020 – czy to dobry sposób na wyjście z dołka finansowego?

Jeśli mamy chęć sprawdzenia siebie w nowej roli i cechuje nas otwartość na nowe doświadczenia – być może warto zdecydować się na współpracę z firmą Żabka. Franczyza przy naszym zaangażowaniu może dać nam zastrzyk gotówki, który pozwoli na dalsze inwestycje i zdobywanie nowych umiejętności. Na pytanie – czy się opłaca, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Franczyza żabka – opinie 2020 – jakie bonusy w ramach prowadzenia sklepu?

Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie lokalu Żabka, możemy liczyć na wsparcie ekspertów, którzy pomogą nam w działalności. Jednak na tym się nie kończy. Przy wkładzie własnym 5000 złotych otrzymujemy wyposażony sklep pełen towaru, darmowe dostawy, innowacyjne systemy technologiczne, wsparcie marketingowe i dostęp do pakietów usług – Luxmed, Mikroflota Orlen. Warto mieć na uwadze, że współpraca ze sklepem Żabka nie kończy się jedynie na konieczności prowadzenia lokalu, a na obustronnej współpracy, z której możemy mieć różnego rodzaju korzyści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here