franczyza

Przygotowaliśmy krótkie FAQ, które zawiera najbardziej istotne kwestie związane z franczyzą w Polsce. Na część z pytań odpowiadamy, nawiązując do flagowego przykładu takiej działalności w Polsce – firmy Żabka. Franczyza ta cieszy się aż z 6 000 placówek i wciąż rośnie w siłę.

Czy franczyza to nowy system prowadzenia działalności na miarę XXI wieku?

Nie, franczyza jest z nami od wielu lat. Współpraca tego typu charakterystyczna jest jednak dla rozwoju rynku globalnego w XX wieku. XXI wiek przyniósł nowe możliwości, przez co model ten stał się popularny w wielu krajach – w tym w Polsce.

Czy franczyza to tylko restauracje i sieci fast food?

Franczyza skupia się na przeróżnych sektorach usługowych. Mogą to być sieci restauracji, stacji paliw, punktów fryzjerskich, kin i wielu, wielu innych placówek. Np. w przypadku firmy Żabka franczyza działa na trzech płaszczyznach jednocześnie – sklepach spożywczych, tzw. Żabka Cafe (kawiarniach) oraz punktach pocztowych.

Czy franczyzobiorca dużo musi inwestować w rozwój?

Franczyzobiorca najczęściej inwestuje niewielką kwotę rozruchową. W przypadku sieci Żabka jest to jedynie 5 000 złotych. W przypadku większych placówek, które mogą wymagać budowy dużych gmachów, stawki te mogą być znacznie, znacznie większe.

Czy franczyza to praca na pełen etat?

Zależy to od naszego podejścia i skuteczności. Niewątpliwie dla większości osób jest to praca na pełen etat. Sprzyja temu fakt, że można prowadzić kilka placówek jednocześnie. Ta kwestia zależy jednak od rozmiarów placówki, koniecznego wkładu pracy oraz skuteczności zarządzania zespołem.

Kto może zostać franczyzobiorcą?

Sieci same ustalają profil idealnego franczyzobiorcy. Franczyzodawca na pewno chce, by w jego firmie pracowały osoby ambitne, które charakteryzują się siłą ducha, wolą rozwoju i poprawy swojej sytuacji majątkowej. Kluczowa jest jednak przedsiębiorczość – to bezwzględne wymaganie w przypadku każdej działalności tego typu. Może się liczyć także edukacja. Jak to wygląda w przypadku sieci sklepów Żabka? Franczyza poszukuje osób, które niekoniecznie muszą być po studiach czy kursach. To ona inwestuje w ich edukację i poprawę umiejętności sprzedażowych. Często jest to kluczem do sukcesu, gdyż dyplomy coraz mniej znaczą w obliczu możliwości uczenia i wspierania swojej kadry przez ekspertów z danego sektora.

Franczyza Żabka – opinie, czy warto zostać franczyzobiorcą?

Sieć Żabka oferuje bardzo duże możliwości względem zarobków. To nawet 16 000 złotych przychodu gwarantowanego – to całkiem imponujący wynik. W przypadku osób, które wchodzą na rynek, zdecydowanie nie jest to jedyny powód do zawiązania współpracy. Coraz większą rolę zaczyna odgrywać nasze doświadczenie – franczyza to doskonały sposób na szybkie przyspieszenie kariery i zdobycie niesamowitego wachlarza umiejętności. Co istotne, to, czy warto zostać przedsiębiorcą franczyzowym, zależy od tego, jak radzimy sobie z dowodzeniem zespołem, rozwiązywaniem problemów i rozumieniem potrzeb lokalnej ludności. Jeśli pojmujemy w lot tak trudne kwestie, może się okazać, że to idealne zajęcie dla nas.

Franczyza Żabka – opinie – jak sieć wspiera swoich franczyzobiorców?

Franczyzobiorcy sieci Żabka mogą liczyć na stałe dostawy towarów. Należy zamówić odpowiednie artykuły, a zostaną nam bez problemu dowiezione do sklepu. Nie musimy martwić się o stawki – sieć ma wyrobione kontakty z renomowanymi producentami. Żabka wspiera także swoich franczyzobiorców poprzez oferowanie im dostępu do wiedzy ekspertów z branży. Dodatkowe szkolenia, możliwość zasięgnięcia porady – wbrew pozorom to duże wsparcie dla każdego, kto stawia pierwsze kroki w tym sektorze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here