Czy warto działać w ramach franczyzy w Polsce

Odkryj korzyści działalności franczyzowej. Stabilny i wysoki zysk w trakcie koronawirusa? Czy to w ogóle możliwe?

Jak działa franczyza – system stary jak świat handlu międzynarodowego

Franczyza to rozwiązanie znane od wieków. Już w średniowieczu spotykane były podobne formy współpracy. Sięgając w przeszłość, widzimy, że naturalnym elementem prowadzenia inwestycji była ekspansja. Im bardziej globalne sieci handlowe, tym większy nacisk stawiały na równomierny rozwój w wielu miejscach naraz. Skoro o globalizmie mowa, to w XXI wieku jest on zdecydowanie stałym elementem naszego życia. Wychowujemy się w tzw. globalnej wiosce, a placówki franczyzowe fast-foodów są w każdym większym mieście. Dziś jednak nie będziemy poruszać tematu wątpliwej jakości jedzenia – chociaż franczyza z nim wiele ma wspólnego. Restauracje bardzo często korzystają z tego modelu. Właśnie tam szczególnie liczy się zarządzanie. Decentralizacja pozwala na przekierowanie uprawnień do lokalnych szefów kuchni, którzy są w stanie nie tylko zebrać odpowiedni zespół kucharzy, ale podtrzymywać renomę marki. Są oni związani umową franczyzową, więc im również zależy na tym, by firma mogła się rozwijać i budować swoją renomę w nowych miejscach. Jest to układ korzystny dla każdego. W systemie franczyzowym spotykamy się z franczyzodawcą i franczyzobiorcą. To dwa współpracujące organizmy. Mówi się o tym, że franczyzodawca ma pewną przewagę nad franczyzobiorcą – w sensie prawnym i samej mocy sprawczej. Jednak pamiętajmy, że bez skutecznych franczyzobiorców nie będzie w stanie działać jako liczący się podmiot na arenie międzynarodowej i krajowej.

Polska franczyza – Żabka – jak to wygląda?

Jedną z najpopularniejszych firm, która działa na podstawie tego systemu, jest Żabka. Franczyza w tym wypadku dotyczy prowadzenia sklepu spożywczego – marketu Żabka. Jednakże w 2020 działalność tych placówek zaczęła wykraczać poza podstawową sprzedaż artykułów spożywczych. Dziś dostępne jest Żabka Cafe, a w placówkach sieci można odbierać również przesyłki. Czy warto zostać franczyzobiorcą sieci Żabka? Franczyza radzi sobie bardzo dobrze w trakcie trwania pandemii koronawirusa – przygotowała nawet specjalną ofertę dla ajentów, którzy rozpoczynają pracę.

Franczyza Żabka – opinie 2019 – czy warto pracować z polską siecią marketów?

Sieć Żabka skupia się na dostarczaniu wysokiej jakości usług w kilku obszarach. Dlatego kandydaci na ajentów muszą być osobami o szerokich horyzontach. By zostać partnerem sieci Żabka, należy wykazywać się znakomitą zdolnością zarządzania zespołem, chęcią do podejmowania trudnych decyzji i budowania renomy marki, potencjalnie doświadczeniem w pracy w sprzedaży i rozumieniem realiów branży. Chociaż to ostatnie mogą nam zapewnić równie dobrze dodatkowe kursy – sieć dostarczy nam niezbędnych materiałów, byśmy mogli zarządzać placówką jak najlepiej.

Franczyza Żabka – opinie 2019 – dużo wyższa stawka w 2020 – czy warto?

W 2020 sieć przygotowała doskonałą ofertę. Co można otrzymać, pracując jako ajent sieci Żabka? Franczyza pozwala na zysk gwarantowany w wysokości 16 000 złotych netto. To całkiem sporo. Zdecydowanie więcej niż w ubiegłych latach. Dlatego warto zainteresować się tą ofertą. Szczególnie teraz, gdy sytuacja na rynku pracy jest krytyczna.

Koronawirus uderzył przede wszystkim w osoby młode, chętne do rozwijania swoich zainteresowań, pasji oraz pielęgnowania umiejętności. By nie utracić woli uczenia się i stawiać kolejne kroki na ścieżce ku karierze – warto sięgać po niezwykłe środki.

Więcej informacji o tym jak działa franczyza w Polsce znajdziesz na stronie https://franczyzawpolsce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here