kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny znaleźć można obecnie we większości banków. Nie jest to nowy rodzaj kredytu, ale wiele osób nie miało jeszcze z nim do czynienia i nie wie dokładnie, na czym on polega. Warto się nim zainteresować, ponieważ w wielu przypadkach może okazać się najlepszym (a wręcz jedynym) wyjściem z poważnych tarapatów finansowym. W takim razie na czym polega kredyt konsolidacyjny? Jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, udzielanym na spłatę kilku obecnych zobowiązań. W jego ramach nowy kredytodawca spłaca w naszym imieniu wskazane mu długi, dzięki czemu zamiast spłacać kilka kredytów, spłacamy jeden – tańszy, o bardziej opłacalnej, łatwiejszej do terminowego uregulowania raty.

Poprzez kredyt konsolidacyjny można połączyć wiele różnych zobowiązań finansowych: zwykły kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, karty kredytowe, kredyty odnawialne, a nawet kredyt hipoteczny.

Połączenie długów daje nie tylko ulgę finansową, ale też mentalną: zamiast pamiętać o wielu różnych ratach, płatnych w różnym okresie, dzięki kredytowi konsolidacyjnemu wystarczy pamiętać o jednej racie. Powinna ona być niższa niż suma rat skonsolidowanych zobowiązań, tak więc nie obciąży ona zanadto domowego budżetu.

Więcej pożytecznych informacji na temat procesu konsolidacji zobowiązań znaleźć można na blogu http://konsolidacja.com.pl/.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Otrzymanie kredytu konsolidacyjnego, podobnie, jak każdego innego rodzaju kredytu, wymaga posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa, czyli zdolność do terminowej spłaty danego zobowiązania, jest liczona przez każdy bank nieco inaczej, przy wykorzystaniu tych samych parametrów.

Aspekty, które mają znaczenie w zakresie zdolności kredytowej, to między innymi wysokość uzyskiwanych dochodów i forma zatrudnienia, a także ilość i wysokość posiadanych zobowiązań, ilość osób posiadanych na utrzymaniu czy wiek. Osoby spłacające wiele różnych zobowiązań jednocześnie często mają niezbyt wysoką zdolność kredytową, co utrudnia otrzymanie kredytu konsolidacyjnego. Warto w takiej sytuacji zwrócić się do dobrego pośrednika kredytowego.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://konsolidacja.com.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here