Maski do włosów i inne sposoby na poprawę ich kondycji

W życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, kiedy spogląda ona w lustro i zastanawia się, gdzie się podziały jej piękne, gęste i lśniące pukle, którymi kiedyś tak lubiła się chwalić. Dobra wiadomość jest taka, że włosy o fatalnej kondycji można samodzielnie podreperować, nie wydając na to majątku. Zła jest taka, że ten proces powinien trochę potrwać i będzie wymagać czasu, skrupulatności oraz zadaniowego podejścia!

Podstawy pielęgnacji włosów

Mycie włosów to nie wszystko. Należy regularnie podcinać ich końcówki, które ocierając się o nasze ubrania, są najbardziej podatne na rozdwajanie – u każdej osoby bez względu na rodzaj włosów. Mówi się o przycinaniu raz w miesiącu, ale raz na 2-3 miesiące też będzie w porządku, byleby robić to regularnie. Myć włosy należy według uznania i według potrzeb – gdy przestaną być świeże i zaczną się przetłuszczać. Nie należy tego robić zbyt często, czyli codziennie – to wcale nie pomaga! Każde mycie należy kończyć strumieniem chłodnej wody, a suszenie – strumieniem chłodnego powietrza. Do stylizacji włosów należy wybierać jak najniższe dające dobre rezultaty temperatury i robić to tak rzadko, jak tylko się da. Do tego wszystkiego konieczne jest też stosowanie dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów w odpowiedniej częstotliwości i proporcjach.

Kosmetyki na poprawę kondycji włosów

Dla zregenerowania bardzo zniszczonych włosów można zastosować serum o bardzo silnym działaniu odbudowującym, które zaprezentuje rezultaty niemal natychmiast po wtarciu we włosy. Raz na 2 tygodnie trzeba zastosować maski do włosów wysokiej jakości, dedykowane konkretnemu rodzajowi i problemowi włosów. Taka maska zawiera skoncentrowane składniki odżywcze, które niemal tuż po zastosowaniu pokazują korzystny wpływ na włosy – stają się one gładkie, lśniące i pięknie wyglądają. Maski do włosów należy stosować oszczędnie – zbyt duża ich ilość lub nakładanie zbyt blisko skóry głowy może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów i sprawi, że będą oklapnięte, a nawet będą szybciej się przetłuszczać. Do codziennego mycia poleca się natomiast dobrej jakości odżywki do włosów. Są to kosmetyki, które pomagają utrzymać zregenerowane włosy w dobrej kondycji. Warto też skusić się na domowe płukanki ziołowe – z pokrzywy czy rumianku – które odświeżają fryzurę i dodają włosom naturalnych, odżywczych substancji. Proces odnowy dla włosów trwać będzie zwykle około 4 tygodni, jednak przy właściwym doborze kosmetyków w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją powinien zakończyć się sukcesem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here