Malta

Malta – najmniejsze państwo wyspiarskie położone w Europie Południowej, niedaleko Sycylii na morzu Śródziemnym.
Państwo to od wielu lat jest wybierane przez turystów na spędzenie wymarzonego urlopu, jak również kilkudniowych wycieczek.
Co sprawia, że ludzie tak chętnie spędzają tam wypoczynek?
1.Malta – wakacje.
Wakacje na Malcie to takie, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci, dzięki przepięknym widokom oraz pięknej pogodzie.
Wybierając się tam na spędzenie urlopu w okresie od maja do października, musimy wiedzieć, że temperatura wynosi do 32 stopni C, a opady raczej w tym czasie nie występują.
Dojazd samochodem na własną rękę, jest możliwy tylko jeśli skorzystamy z promu, dlatego lepiej jest jednak wybrać się w taką podróż samolotem.
Na wyspie czeka nas sporo atrakcji oraz ogrom miejsc wartych zobaczenia.
2.Malta atrakcje
Do głównych atrakcji na pewno można zaliczyć Miasto Ciszy – Mdina, jest ono średniowieczne i zamieszkałe tylko przez 250 mieszkańców, a na jego teren mogą wejść tylko mieszkańcy oraz różne służby porządkowe.
Następnym miejscem godnym polecenia jest Rotunda w Mosta, kościół z trzecią co do wielkości kopułą w Europie.
Miłośników wędrówek po labiryntach korytarzy zaciekawią krypty i katakumby św. Agaty.
Aby zobaczyć starsze budowle niż piramidy w Egipcie, należy udać się do Świątyni megalitycznej na obszarze której, można zobaczyć ciekawe bloki o wysokości 6 metrów.
Nie można zapomnieć o przepięknych klifach Dingi, przy których spacer ze względu na widoki staje się niezapomniany.
Malta posiada, aż 10 przecudnych plaż niestety prawie wszystkie są kamieniste, jednak nie przeszkadza to w kąpielach morskich i wypoczynku na słońcu.
Sporo zwiedzania czeka nas w stolicy Malty – Vallettcie, miasto z cudownymi wąskimi uliczkami oraz przepięknymi ogrodami.
3.Cena wakacji
Cena oczywiście jest uzależniona od ilości osób wybierających się razem w podróż, miejsca docelowego, ilości dni, wyboru hotelu a także dojazdu i wyboru posiłków.
Pary wyjeżdżające w sezonie muszą liczyć na wydanie około 5 tysięcy zł, jeżeli chcą lecieć samolotem a na miejscu mieć all inclusive.
Jednak w gorszej sytuacji są rodziny z dziećmi, dla nich taki 7 dniowy wyjazd zaczyna się od kwoty 7 tysięcy wzwyż.
Dobrze jest przeglądać na bieżąco oferty, ponieważ można trafić na jakąś ciekawą z rzędu last minute, co pozwoli oszczędzić nam kilkaset złotych, pod warunkiem, że nasza praca jest na tyle elastyczna, iż możemy pozwolić sobie na wyjazd w każdym momencie.
4.Ile zabrać pieniędzy na wakacje?
Ceny na Malcie nie odbiegają znacząco od tych w Polsce, jednak pamiętajmy, że walutą obowiązującą jest euro.
Jeśli nie mamy wykupionych posiłków to za przykładowe śniadanie musimy zapłacić od 2,8 euro, za obiad od 10 euro w zwykłych restauracjach.
Transport publiczny można wykupić na tydzień za 21 euro od osoby, jak również możemy skorzystać z wynajmu samochodu.
Jeżeli pojechaliśmy na własną rękę i szukamy noclegu to najtańsze za 7 dni w sezonie wyniosą nas około 2 tyś złotych na osobę.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here