Niezapomniane wakacje w Rumunii

Rumunia jest jednym z krajów, które tylko czekają na to, aż turyści zza granicy odkryją potencjał drzemiący w tej krainie. Można tu znaleźć dosłownie wszystko – i ciekawe zabytki architektoniczne, i górskie krajobrazy, które zapierają dech w piersiach, i malownicze plaże. Z roku na rok poprawia się infrastruktura turystyczna i powstaje coraz więcej miejsc, które standardem nie odbiegają od obleganych kurortów turystycznych w innych częściach Europy. A przy tym miejscowe ceny są bardzo atrakcyjne, nawet jak na kieszeń przeciętnego Polaka.

Jak dojechać do Rumunii?

Wybierając się na wczasy do Rumunii można skorzystać z jednej spośród kilku opcji dojazdu. Planując wycieczkę objazdową najwygodniejszą formą podróżowania będzie własny samochód. Zapewni on niezależność – nie trzeba będzie uzależniać swoich planów od rozkładu jazdy środków komunikacji publicznej. Dla tych, którym zależy na szybkim dotarciu na miejsce, ciekawą propozycją może być podróż samolotem. W największych miastach Rumunii nie ma problemu z późniejszym wypożyczeniem samochodu. Do Rumunii można dojechać także pociągiem.

Rumunia – wakacje – co warto zobaczyć?

Rumunia to przepiękny kraj, w którym nie brakuje ciekawych atrakcji. Coś dla siebie znajdą zarówno pasjonaci górskich wycieczek jak i miłośnicy dawnej architektury. Na terenie Rumunii jest całe mnóstwo przepięknych szlaków górskich, na których wciąż można spotkać pasterzy z owcami. Trzeba zachować pewną dozę ostrożności – psy pasterskie mogą bowiem wykazać się agresją, jeżeli turysta będzie chciał podejść zbyt blisko do stada. Zdjęcia jest lepiej robić z bezpiecznej odległości. Krainą w Rumunii, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów jest Transylwania, zwana inaczej Siedmiogrodem. Można tam zobaczyć wiele zachwycających zamków, a wśród nich siedzibę legendarnego hrabiego Drakuli.

O czym pamiętać jadąc na Rumunię

Wiele osób może być zaskoczonych tym, że na przejściu granicznym z Rumunią wciąż odbywają się kontrole. Bezwzględnie trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Może to być na przykład paszport lub dowód osobisty. Kolejna niespodzianka, to fakt, że Rumunia znajduje się w innej strefie czasowej. Wjeżdżając na teren tego kraju warto przestawić zegarek o godzinę do przodu. Dzięki temu można uniknąć wielu niespodzianek. Jeżeli chodzi o ceny w Rumunii to są one porównywalne do cen w Polsce, choć nie brakuje miejsc, gdzie jest dużo taniej. W popularnych kurortach turystycznych za nocleg trzeba będzie zapłacić równowartość około stu złotych, jednak wybierając miejsca mniej popularne, można liczyć na dużo niższe ceny. Bardzo przyjazne turystyce są rumuńskie góry. W przeciwieństwie do Polski, można w nich rozbijać obozowiska namiotowe, jednak tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Szczególnie piękne widoki roztaczają się z gór Rodniańskich. Przypominają one nieco polskie Bieszczady, jednak są od nich sporo wyższe i o wiele bardziej rozległe. Każdy, kto pojedzie na wakacje do Rumunii z pewnością zakocha się w tym kraju i będzie chciał jeszcze do niego wrócić.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMalta
Następny artykułCo można robić w wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here