Hemoroidy w ciąży

Ciąża to błogosławiony stan, ciąża to też wysiłek dla organizmu, rozszalałe hormony, dbanie o siebie w sposób szczególny oraz dbanie o to co jemy, co możemy spożywać, czego nie. Jest to czas dużej ilości wyrzeczeń ale i odpoczynku dla kobiety. Przyjmowanie bardzo dobrych zestawów witaminowych, kwasów DHA dla prawidłowego rozwoju płodu oraz choliny i kwasu foliowego a bardziej folianów lepiej przyswajalnych.
Obowiązują inne prawa dla kobiet w ciąży, darmowe ubezpieczenie, opieka okołoporodowa wizyty u lekarzy, szybsze kolejki do specjalistów. Ustawy i rozporządzenia mówiące o takich prawach. W sklepach możemy być obsługiwane bez kolejki, w aptece też jest specjalna ustawa i nikt z kolejki nie ma prawa się sprzeciwiać a przepuścić, bo można to zgłosić. W ciąży nie możemy spożywać produktów surowych, alkoholu, większości ziół, ryb z dużą zawartością rtęci, bardzo dużej ilości leków ale jest zawarte w ulotkach dlatego bardzo ważne jest czytanie ulotek.
Kobieta ma prawo do opieki lekarza w prywatnej klinice to do niej należy wybór gdzie będzie chodzić do lekarza, często ze względów medycznych lepsza jest prywatna opieka medyczna. Mam wrażenie, że prywatnie szybciej jest wykrywane zagrożenie niż w bezpłatnej służbie zdrowia. Na każdej wizycie jest wykonywane USG i określenie czy dziecko rozwija się prawidłowo, czy nasz organizm dobrze znosi ciąże. Lekarz może skierować nas do proktologa jeśli zauważy hemoroidy co jest częstą przypadłością w ciąży.
Kim jest proktolog ? To specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób ostatniego odcina przewodu pokarmowego czyli jelita grubego, odbytnicą, kanałem odbytu i odbytem. Najczęstszymi chorobami jakimi zajmuje się proktolog są to nietrzymanie stolca, uchyłki jelita grubego, hemoroidy i inne. To właśnie hemoroidy są przyczyną kierowania nas do proktologa by specjalistycznie je wyleczyć nie szkodząc sobie i ciąży.
Leczenie hemoroidów w ciąży to nie lada wyczyn te guzki krwawnicze to nieprzyjemna dolegliwość. Mogą się powiększać, pękać i krwawić. Powodują swędzenie okolic odbytu oraz jego pieczenie. Proktolog może nam doradzić naturalne leczenie hemoroidów takie jak przemywanie okolic odbytu naparem z kory dębów, która działa przeciw zapalnie i łagodzi pieczenie. Zaproponuje nam okłady z ciepłych torebek czarnej herbaty, ponieważ zawarta w niej tanina hamuje krwawienie i łagodzi nieprzyjemne objawy. Aby znikł obrzęk możemy zastosować okłady z kostek lodu. Bezpiecznym lekami na hemoroidy w ciąży są Procto – Glyvenol, Posterisan czy też hemorol działają przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Jeśli te metody nie zadziałają lekarz proktolog może zaproponować nam zabieg zwany skleroterapią polegający na wstrzyknięciu leków powodujących zwłóknienie guzków oraz założenie specjalnych gumek zaciskowych wokół hemoroida ewentualnie koagulację promieniami podczerwonymi albo ultrafioletowymi ale to leczenie musi poczekać aż urodzisz dziecko ponieważ nie jest to zabieg bezpieczny w ciąży. W ciąży musimy zadowolić się leczeniem naturalnym oraz za pomocą bezpiecznych leków.

niezawal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here