Makijaż cieniami

Która z nas odważyłaby się dzisiaj wyjść z domu bez zrobienia sobie dokładnego i skrupulatnego makijażu? No właśnie, zapewne żadna. Dbanie o siebie, swój wygląd, a tym samym o dobre samopoczucie to nasza domena, z której możemy dowoli korzystać. Specjaliści od makijażu prześcigają się w coraz to nowych metodach oraz korzystaniu z coraz szerszej palety różnorodnych kosmetyków do robienia znakomitego makijażu. Jednym ze sposobów jest makijaż cieniami. Na czym on dokładnie polega?
To oczywiście ukochana przez kobiety na wieczorowe wyjścia makijaż, w którym główną rolę odgrywają nasze oczy oraz ich wyraźne podkreślenie… właśnie za pomocą cieni do powiek. Obecnie nawet na aukcjach internetowych można dostać dobrej jakości cienie do powiek w wielu odcieniach na jednej palecie, wprost idealnie nadające się do nadawania sobie codziennie innego wyglądu.
Wiadomo jednak, że szczególnie przy wyjątkowych okazjach zależy nam, żeby nasz idealny makijaż przetrwał jak najdłużej i nie spłynął przy pierwszej okazji oraz by nie pojawił się „efekt ksero”. Skóra pod cienie powinna być dokładnie oczyszczona oraz odtłuszczona, najlepiej za pomocą mleczka do demakijażu oraz toniku matującego. Następnie, aby sprawić, żeby cienie trzymały się dłużej, należy powieki oprószyć pudrem w kamieniu lub sypkim. Korzystając z makijażu cieniami warto zainwestować w jeszcze jeden dodatkowy kosmetyk, a mianowicie bazę pod cienie do powiek. Dopiero dzięki niemu nasz makijaż będzie się faktycznie nieźle trzymał. Na tak przygotowane oczy możemy wreszcie zacząć nakładać ulubione kolory cieni do powiek.
Wybierając kolor, na jaki chcemy pomalować swoje oczy, należy brać pod uwagę również swoją tęczówkę – inne kolory będą pasować do oczu o kolorze zielonym, inne do niebieskich czy piwnych. Odpowiednie zastosowanie cieni sprawi, że od twojego spojrzenia nie będzie można oderwać wzoru, będziesz kusić oraz intrygować. A o to właśnie chodzi w makijażu idealnym, prawda?

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here