Rodzaje twarzy

O rodzajach twarzy napisano bardzo wiele, są one powszechnie znane, szczególnie panie wiedzą jak rozpoznać owal twarzy szybko i skutecznie. Znane są twarze okrągłe, pociągłe, kwadratowe, prostokątne, trójkątne. Każda twarz ma pewne cechy typowe dla siebie. Ładnie wygląda twarz w kształcie serca.
Jak rozpoznać rodzaje twarzy?
Rodzaje twarzy rozpoznaje się po proporcjach. Na przykład twarz owalna jest o ok. 1/3 dluiższa niż szersza, a najwyższy punkt czoła znajduje się na środkowej osi twarzy. Najszersze miejsce twarzy ulokowane jest na wysokości kości policzkowych. Twarz okrągła jest niemal tak samo szeroka jak długa, Szczęka nie ma kantów, podbródek jest zaokrąglony, policzki są okrągłe, nie ma zarysowanych kości policzkowych. Twarz kwadratowa posiada szerokie i niskie czoło, szeroką szczękę z zaznaczonymi kątami, a szerokość czoła jest taka, jak szerokość szczęki. Twarz prostokątna jest dłuższa niż szersza, a czoło jest zazwyczaj wysokie. Kanciasta linia włosów oraz szeroki podbródek są typowe dla twarzy prostokątnej. Twarz w kształcie serca ma szerszą sferę policzków od czoła, wystający podbródek, nasada włosów ma kształt zakoli. Czoło jest wysokie oraz szerokie. Twarz o kształcie diamentu posiada wąskie i niskie czoło, trójkątny podbródek oraz prostą linię włosów. Szczęka zwęża się od okolic pod uszami do końca podbródka. Twarz w kształcie gruszki/trapezu jest najszersza w okolicy policzków i szczęki, posiada niskie czoło, a nasada włosów jest prosta lub lekko zaokrąglona.
Kilka zdań podsumowania
Dlaczego o rodzajach twarzy dużo się mówi? Ponieważ pod ich kątem dobierane są fryzury, biżuteria, czasami nawet makijaż. Dlatego warto znać rodzaje twarzy i dobrze się malować i czesać, aby akcentować zalety twarzy, a ukrywać wady. Panie lubią tuszować wady i akcentować zalety, a znajomość rodzaju twarzy jest niezwykle ważna. Warto dobrać fryzurę do twarzy, aby wyglądać pięknie, efektownie oraz bardzo elegancko. Panowie także powinni znać atuty swoich twarzy, aby móc akcentować ich mocne strony, a ukrywać wszelkie wady.

twardyszparag.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż cieniami
Następny artykułHenna proszkowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here