Kazeina micelarna - idealny suplement na noc!

W świecie suplementów diety odnajdziemy wiele produktów, które są polecane na określony moment w przeciągu dnia. Mamy przeróżne odżywki do stosowania przed treningiem aby zwiększyć energię i możliwości oraz po treningu by z kolei wspomóc regenerację naszego organizmu. Są też jednak również inne, ciekawe rozwiązania jak na przykład kazeina micelarna. W tym tekście dowiesz się wszystkiego, co należy o tym suplemencie wiedzieć!

Na sam początek omówmy sobie jednak kwestię białka i tego, dlaczego istotne jest w naszej diecie. Dla naszego ciała proteiny są jednym z najważniejszych składników odżywczych, jakie możemy sobie dostarczyć obok węglowodanów i tłuszczy. Białko ma w sobie wiele istotnych funkcji, które pozwalają nam na prawidłowe działanie naszego organizmu jak funkcja magazynowania minerałów, budowania tkanki mięśniowej czy dostarczania energii. Jego brak może mieć dla nas poważne skutki uboczne jak podatność na choroby czy nawet popadanie w stany depresyjne! Odpowiedni poziom protein w naszej diecie to podstawa zdrowego trybu życia. Jednakże, skupmy się tutaj na tym, dlaczego właśnie warto je przyjmować przez osoby ćwiczące.

Kazeina micelarna – dlaczego warto się suplementować

Kazeina micelarna pochodzi z mleka krowiego gdzie jest oddzielana od serwatki poprzez specjalny proces. Warto również zaznaczyć, że tym sposobem otrzymujemy także aminokwasy BCAA czyli walinę, izoleucynę i tyrozynę, które są uznawane za przydatne dla wielu sportowców. Suplement ten oczywiście może wpłynąć pozytywnie na rozrost masy mięśniowej i redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to białko wysokiej jakości, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że przyjmujemy coś niepewnego. Istotną pozytywną kwestią są również lata badań wykonane na odżywce co może nam dać pewność, że jest to idealny suplement dla nas.

Kazeina micelarna na noc

Dla wielu najciekawszą kwestią działania odżywki jest to, że warto ją przyjmować przed snem. Czemu tak się dzieje? Ponieważ jest to produkt, który dość długo się przyswaja przez co białko uwalnia się stopniowo w naszym organizmie! Prócz tego, często jest również polecana jako rozwiązanie do spożywania przed dłuższymi przerwami między posiłkami. Jeśli nasz plan treningowy jest rozłożony w określony sposób to wtedy nie musimy się martwić, że nasze mięśnie spotka katabolizm!

Podsumowanie

Kazeina micelarna jest z pewnością jednym z ciekawszych rozwiązań suplementacyjnych, które są nastawione na określony osoby, które liczą na efekty w odpowiednich porach dnia. Jeśli interesuje Cię korzystanie z suplementów na noc po wieczornym treningu to z pewnością ta odżywka może być odpowiednia dla Ciebie!

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here