Kamizelka ratunkowa dla dzieci – gwarancja bezpiecznych wakacji

0
837

Lato – piękna pogoda, słońce, upał. Któż z nas w takich okolicznościach nie marzy o wypoczynku nad wodą? Niezależnie od wieku, każdy szuka ochłody w upalne dni. Dzieci nie muszą myśleć o szkole, zadaniach domowych. Skupiają się na zabawie, korzystają z wakacji. Plaże oblegane są przez tłumy turystów, nad brzegiem morza wyrasta parawan przy parawanie. Bardzo łatwo w takich warunkach stracić dziecko na chwilę z oczu. Kamizelka ratunkowa dla dzieci to rzecz niezbędna podczas pobytu nad morzem. Jedna rzecz – a może być czynnikiem kluczowym w ochronie życia najdroższych nam osób.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Stragany w nadmorskich miejscowościach uginają się od dmuchanych kółek, pływaczek i pontonów. Żywe kolory i zabawne wzory przyciągają wzrok nie tylko dorosłych, ale i tych najmłodszych. Zastanówmy się jednak, czy wszelkiego rodzaju dmuchańce zapewnią naszym dzieciom odpowiedni poziom bezpieczeństwa? Najmniejsza dziurka w tego typu „sprzęcie” stwarza ryzyko – niepotrzebne ryzyko utraty zdrowia bądź życia.

Kamizelka ratunkowa dla dzieci – w czym jest lepsza?

Przede wszystkim chodzi tutaj o rodzaj tworzywa, z którego jest wykonana. Kamizelce ratunkowej nie grozi przedziurawienie. Mniejsze dzieci nie będą w stanie same jej sobie ściągnąć, co też jest dodatkowym plusem. Na rynku dostępne są modele z dodatkowym zapięciem w kroku, które zapobiega wysunięciu się z kamizelki. Stwarza dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilności, jednocześnie nie krępując ruchów. Ważne jest, aby dopasować odpowiedni rodzaj kamizelki ratunkowej do wieku i wagi dziecka. Im większa waga, tym większa powinna być też wyporność kamizelki. Najlepiej zainwestować w coś sprawdzonego, może ciut droższego, jednak z odpowiednim certyfikatem. Nie będą to pieniądze wydane na marne, chodzi przecież o bezpieczeństwo najbliższej nam osoby.

Z punktu widzenia dziecka

Co zrobić, jeśli nasza pociecha nie zechce założyć kamizelki ratunkowej dla dzieci, bo stwierdzi, że woli dmuchanego krokodyla lub jednorożca? Nie ma się co dziwić, co sezon pojawiają się nowe, kuszące wzory dmuchańców i mogą one służyć naprawdę dobrej zabawie – tak, tylko i wyłącznie zabawie, bo na pewno nie można powiedzieć, że mają gwarantować jakiekolwiek bezpieczeństwo. Producenci kamizelek ratunkowych wyszli jednak naprzeciw oczekiwaniom naszych milusińskich i stworzyli równie ciekawe, kreatywne wzory – możemy znaleźć w ich ofercie kolorowe dinozaury, krokodyle czy postacie z popularnych bajek. Pamiętajmy, że od rodziców zależy podejście dziecka do kwestii bezpieczeństwa. Powinni oni wpajać już od najmłodszych lat, że morze czy jezioro to nieokiełznany żywioł, do którego trzeba mieć respekt i nigdy nie powinno czuć się w wodzie zbyt pewnie. Kamizelka ratunkowa dla dzieci – to tak niewiele, a daje możliwość na aktywny i przede wszystkim bezpieczny wypoczynek całej rodzinie.

Artykuł stworozny przy pomocy: gokajak.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here