Jakie skafandry do nurkowania kupić

Skafandry do nurkowania to podstawowe elementy w wyposażeniu każdego nurka. W przypadku zaczęcia swej przygody z nurkowaniem, trzeba dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać skafander nurkowy.

Jak dobrać skafandry do nurkowania?

Warto zaznaczyć, że istnieje kilka ważnych czynników, na które trzeba zwracać uwagę, w czasie wybrania sprzętu do nurkowania. Kombinezon nurkowy zrobiony jest z materiału suchego, półsuchego bądź mokrego. Ponadto warto zwrócić uwagę na warunki, w jakich chcemy nurkować.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na nurkowanie. Dzięki niemu możemy przenieść się do środowiska bardzo fascynującego, które jest odmienne niż to, które znamy na co dzień. Pomimo faktu, że nie jesteśmy przystosowani do życia w wodzie, to można skorzystać z wielu udogodnień technicznych.

Co daje nam skafander do nurkowania?

Dzięki sprzętowi do nurkowania możemy oddychać pod wodą, a także czuć komfort termiczny – pomimo faktu, że woda wychładza organizm ludzki 25 razy szybciej niż powietrze. Jeżeli chcemy nurkować, to musimy zabrać ze sobą butlę z powietrzem, a także kombinezon przeznaczony do nurkowania.

Warto zaznaczyć, że kombinezon nurkowy, czyli tak zwana pianka, jest praktycznie drugą skórą pod wodą. Dzięki niemu można dłużej zostać pod wodą. Kombinezon stanowi bardzo istotne wyposażenie. Wielu nurków decyduje się na kupno własnej pianki jako jeden z pierwszych elementów ekwipunku przeznaczonych do nurkowania.

Jak wybierać skafandry do nurkowania?

Warto pamiętać o fakcie, że kombinezon musi być odpowiednio dobrany do temperatury wody, w jakiej chcemy nurkować. Ponadto powinien nam zapewnić należyte ciepło. Nie może być także za gruby, żeby nie spowodować przegrzania się naszego ciała.

W przypadku chęci nurkowania tylko na wyjazdach, w okresie wakacji, najlepiej będzie kupić piankę o grubości neoprenu 1-3 mm. Musimy jednakże pamiętać o tym, ze wraz z głębokością temperatura wody będzie spadać. Ponadto rośnie także ciśnienie – może doprowadzić do kompresji neoprenu, z którego została wyprodukowana pianka. W przypadku chęci nurkowania w głębszych wodach powinniśmy kupić grubszą piankę. Najlepiej o grubości 3-5 mm. Skafander do nurkowania najlepiej kupić od sprawdzonego producenta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy DIVEZONE.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here