ozdoby bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, na który z utęsknieniem czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Na szczęście nie trzeba czekać do Wigilii, aby mieszkanie wypełniło się świątecznym klimatem. Pomocne w tym celu będą ozdoby bożonarodzeniowe, które już od progu przyozdobią dom i sprawią, że zamieni się w pełne uroku miejsce. Sprawdź, co warto wybrać!

Dekoracje bożonarodzeniowe – wybierz kolor przewodni

W przypadku ozdób bożonarodzeniowych, jak i innych dekoracji, ważne jest odpowiednie dopasowanie stylistyczne. Na nic bowiem zdadzą się nawet najpiękniejsze przedmioty, jeśli nie będą nawiązywać do stylu mieszkania. Jeśli zatem wnętrze utrzymane jest w nowoczesnej aranżacji, warto zdecydować się na białe, złote, szare lub srebrne dekoracje. Na topie są również dekoracje wykonane ze szkła lub metalu, które doskonale komponują się z minimalistycznym wnętrzem.

A jakie ozdoby Bożonarodzeniowe najlepiej sprawdzą się w klasycznych, sielskich aranżacjach? W tym przypadku polecane są wszelkiego rodzaju wianki, szyszki, igliwia czy dekoracje z drewna.

Bombki jako najpopularniejsze ozdoby bożonarodzeniowe

Mając na myśli dekoracje pasujące na Święta Bożego Narodzenia, pierwszym skojarzeniem są z pewnością bombki. I nic w tym dziwnego, albowiem to podstawowa ozdoba, która gości nie tylko na świątecznym drzewku, ale również na wiankach, stroikach i innych dodatkach. Doskonale funkcjonuje w roli samodzielnej dekoracji. Bombki to ozdoby bożonarodzeniowe, które można wykorzystać w bukiecie igliwia, ułożyć na ozdobnej paterze czy w wysokim wazonie. Połączone z błyszczącymi łańcuchami czy mieniącymi się lampkami wypełnią przestrzeń przytulnym, magicznym klimatem.

Ze względu na materiał, są produkowane ze szkła lub tworzywa sztucznego (coraz częściej pojawiają się również modele akrylowe i styropianowe, przeznaczone do samodzielnego zdobienia).

Ozdoby bożonarodzeniowe DIY – czemu nie?

Kto powiedział, że dekoracje na Święta Bożego Narodzenia muszą pochodzić ze sklepu? Czy nie można ich wykonać własnoręcznie? Oczywiście, że tak! Na pierwszy ogień idą świąteczne kartki, zaproszenia i zimowe albumy. Przydatne w tym celu będą bożonarodzeniowe scrapki, które doskonale sprawdzą się w scrapbookingu i cardmakingu. Z równie dużym sukcesem można je wykorzystać do ozdobnego pakowania prezentów. Alternatywnym rozwiązaniem będą filcowe dekoracje, świąteczne zawieszki, konfetti czy pompony, które w zależności od własnej wyobraźni można wykorzystać nie tylko do prac plastycznych, ale również dekoracji stołu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here