Brak paliwa w trasie

0
973

Statystyki badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii są zaskakujące i pokazują ciekawe tendencje – rocznie prawie milion kierowców deklaruje, że z powodu pustych zbiorników paliwa zmuszeni są do awaryjnych działań na ulicach i autostradach.

Badania pokazują, że liczba kierowców, którym zabrakło benzyny lub oleju napędowego rośnie każdego roku od 2011 roku, kiedy to liczba ta była o jedną trzecią mniejsza. Mężczyźni stanowili większość z 827 000, którzy zignorowali lampkę ostrzegawczą paliwa. Zazwyczaj zbyt optymistycznie podchodzą oni do zapalonej lampki ostrzegawczej, uznając, iż mogą przejechać na rezerwie większe odległości niż auto w rzeczywistości jest w stanie pokonać. Ciekawym jest również deklaracja ponad dwóch milionów kierowców, którzy przyznają, że jeżdżą z niemal ciągłym zapalonym światłem ostrzegawczym o stanie paliwa. W z takim zamiłowaniem do ryzyka, pompka do ściągania paliwa wydaje się być obowiązkowym wyposażeniem.

Wielu kierowców przecenia, ile paliwa zostało w zbiorniku, gdy zapali się lampka ostrzegawcza o stanie benzyny. Niestety coraz większa liczba osób igrających z ilością paliwa, ma negatywny wpływ na ich silniki samochodowe. Zatarcia związane z niewystarczającą ilością płynu napędowego mogą okazać się bardzo kosztowne w naprawach. Dużo tańszym rozwiązaniem jest elektryczna pompka do paliwa 12v i 24v oraz dodatkowy kanister paliwa, pozwalające na zatankowanie nawet w ekstremalnych sytuacjach.

Ponad połowa kierowców przyznaje również, że celowo przejeżdżała obok stacji benzynowej, pomimo niskiego stanu płynu napędowego, w nadziei, że gdzie indziej znajdą tańsze paliwo. Bywa to złudne, gdyż ceny nie wahają się o duże kwoty, a same stacje mogą być od siebie oddalone o większe odległości niż zakładają. Większość kierowców twierdzi, że bardziej martwią się korkami ulicznymi, ulewnymi deszczami lub zgubieniem się w trasie, niż brakiem paliwa, które bez takiego urządzenia jak pompka do przepompowywania paliwa będzie w efekcie skutkować bardziej długotrwałym problemem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here