charakteryzator

Zdania na temat zarobków charakteryzatorów są bardzo podzielone. Jedni uważają, że pracując na takim stanowisku jesteśmy w stanie zarobić bardzo dużo, inni uważają, że jest to niewdzięczny zawód, z którego nawet nie da się wyżyć. Jak wygląda to w rzeczywistości? Ile zarabiają charakteryzatorzy? Od czego zależą ich zarobki? Jesteście ciekawi? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-charakteryzator/ 

Od czego zależą zarobki charakteryzatora?

Oczywistą odpowiedzią jest poziom posiadanych umiejętności, kreatywność oraz chęć do pracy. Oprócz tego ważna jest otwartość na kontakty z innymi ludźmi. Innymi czynnikami, które wpływają na wysokość naszej wypłaty w takim zawodzie jest lokalizacja. Tak jak w każdym innym zawodzie bardzo liczy się również posiadane doświadczenie. O wiele chętniej na planie zatrudniony zostanie charakteryzator z doświadczeniem, niż osoba, która kompletnie nie ma doświadczenia i właściwie nie wie jak wygląda praca na planie filmowym.

Ile jesteśmy w stanie zarobić jako charakteryzator?

Średnia zarobków w takim zawodzie to około 4900 zł miesięcznie. Nie są to wygórowane kwoty, ale dzięki nim z pewnością utrzymamy rodzinę i będzie stać nas na dogodne życie. Zarobki charakteryzatora wynoszą za granicą około 34000 $ rocznie. Jest to kwota wynosząca około 126 000 zł w skali roku. Jako osoba zajmująca się makijażem SFX, czyli makijażem z elementami efektów specjalnych, jesteśmy w stanie zarobić 2 razy więcej. Taką kwotę szacuje się na około 75000 $ rocznie. W przeliczeniu na polskie złotówki w skali roku będzie to około 277 000 zł.

Zobacz też: http://www.smakoteka.pl/charakteryzator-jak-nim-zostac/

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here