Jak wybrać korki dla dziecka? Znane marki korków

Korki to najlepszy rodzaj obuwia przeznaczonego do grania w piłkę nożną. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli korków, niektóre z nich sprawdzają się na sztucznej murawie inne, zaś polecane są do gry na naturalnej nawierzchni.

Podczas gry w piłkę nożną na boisku z prawdziwej trawy najlepiej odnajdą się korki z wypustkami, czyli lanki, metalowe lub wkręcane (wkrętówki, wkręty). Jeżeli dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną to najrozsądniejszym wyborem będą lanki. Lanki są dostępne w korzystnej cenie i należą do uniwersalnego rodzaju obuwia sportowego. Korki metalowe i wkręty mają nieco większą przyczepność, są bardziej profesjonalne i lepiej sprawdzają się na mokrym boisku. Wkręty polecane są osobom starszym, natomiast młodsze dzieci ze względów bezpieczeństwa nie powinny z nich korzystać. Na sztucznej nawierzchni najlepiej sprawdzą się korki potocznie nazywane – turfy. Turfy nie mają całkiem płaskiej podeszwy, ale nie posiadają również mocno widocznych wypustek.

Jaki rodzaj materiału powinny mieć korki?

Jeżeli znamy potrzebny typ korków dla naszego dziecka, powinniśmy zastanowić się nad materiałem obuwia. Większość korków wykonanych jest ze sztucznych materiałów (tańsze) lub ze skóry naturalnej (droższe). Skórzane korki lepiej dopasowują się do stopy, jednak po przemoknięciu i długim używaniu zaczynają się nieco odkształcać. Dużym plusem korków skórzanych jest to, że stopa w nich oddycha.

Korki wyprodukowane z tworzyw sztucznych są odporne na działanie wody i bardzo wytrzymałe, zwłaszcza jeśli chodzi o odkształcanie. Odznaczają się twardością, nie łatwo dopasowują się do stopy i nie poddają procesom deformacji. Korki ze sztucznego tworzywa muszą być kupowane w odpowiednim rozmiarze,  w przeciwnym razie będą wywoływać uczucie dyskomfortu.  

Rozmiar korków

Korki mają standardową numerację i ich zakup wygląda tak samo, jak w przypadku innych butów np. trampek, adidasów. Jeżeli zamierzamy kupić korki dla dziecka, najlepszym rozwiązaniem jest zabranie malucha ze sobą do sklepu. Bezpośrednie przymierzenie obuwia na pewno pozwoli wybrać właściwy rozmiar, a także dopasować wzór i kolor do upodobań dziecka.

Czasami producenci obuwia sportowego dopuszczają do obrotu bardziej precyzyjne rozmiary (35 ½, 35 ¾ i inne), które umożliwiają idealne dopasowanie obuwia. Rozmiary korków z połówkami i ¼, ¾ znajdziemy głównie u renomowanych producentów obuwia sportowego np. Adidas, Puma, Nike. Korki Adidas lub Nike to świetny wybór dla najmłodszych oraz zaawansowanych piłkarzy.

Producent korków

Podczas wybierania korków dla dzieci, producent nie powinien być najważniejszy. Na pierwszym miejscu należy postawić typ korków, następnie materiał oraz rozmiar. Jeżeli będziemy znać podstawowe priorytety, dopiero powinniśmy rozpocząć poszukiwania ,,idealnych” korków pod względem konkretnego producenta.

Współcześnie dużą popularnością cieszą się korki Adidas. Doceniane są za wysoką jakość, dokładne wykonanie, oryginalne fasony oraz dostępność różnorodnych modeli. Chętnie wybierane są przez rozpoznawalnych piłkarzy z całego świata. Marka Adidas to gwarancja niezawodności i sukcesu, dlatego też skrupulatnie podbija światowy rynek od wielu lat.

Korki Adidas to marzenie niejednego chłopca, który gra regularnie lub dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną. Dlatego też mogą być one świetnym pomysłem na prezent świąteczny lub urodzinowy. Więcej informacji odnośnie korków i innych butów sportowych można dowiedzieć się na futbolsport.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here