Jak pomalować dach z blachy ocynkowanej?

0
1426

Dachy z blachy ocynkowanej są bardzo popularne. Są wybierane do krycia domów, garażów, altan, budynków gospodarczych. Gdy dach z blachy jest już nieładny, ma przebarwienia, odpryski, można go pomalować i nadać mu całkowicie nowy wygląd. Zatem, jak pomalować dach z blachy ocynkowanej?

Farba na dach z blachy ocynkowanej

Na malowanie dachów z blachy ocynkowanej przeznaczone są odpowiednie rodzaje farb do nawierzchni metalowych. Farby oferowane są w wielu kolorach do wyboru.

Farby te mogą być nakładane także bez konieczności usuwania rdzy – chronią przed jej negatywnymi skutkami. Jednocześnie skutecznie zabezpieczają przed jej pojawianiem się.

Konieczny będzie także preparat gruntujący, ale aktualnie w sprzedaży dostępne są także farby 2 w 1, które łączą w sobie zalety farby gruntującej oraz nawierzchniowej.

Przygotowanie dachu do malowania

Przed rozpoczęciem malowania dachu z blachy ocynkowanej należy odpowiednio go przygotować. Właściwe przygotowanie nawierzchni pozwala na uzyskanie najlepszych efektów.

Zaleca się, aby dach przed malowaniem był wolny od wszelkich zanieczyszczeń, na przykład pyłów, mchów, liści, a także odchodzących powłok malarskich.

Podłoże można przygotować przez szczotkowanie nawierzchni, odtłuszczenie i spłukanie ich wodą. Można także zastosować myjkę ciśnieniową.

Malowanie dachy blaszanego

Należy prowadzić malowanie dachu z blachy ocynkowanej zgodnie z instrukcjami producenta wybranych gruntów i farb.

Do malowania można zastosować wałek, pędzel, a także agregaty malarskie, które znacznie przyspieszają prowadzenie prac. Do miejsc trudno dostępnych zastosować należy mniejsze pędzle.

Zasady malowania dachów z blachy ocynkowanej:

– prace należy prowadzić przy minimalnej temperaturze 10 stopni Celsjusza
– nie należy prowadzić prac w pełnym słońcu, co powoduje zbyt szybkie zasychanie farby
– nie należy malować dachu o poranku i wieczorem, co sprzyja osadzaniu się na nim wilgoci

Najlepiej zatem prace prowadzić w okresie wiosennym i letnim, gdy temperatury oscylują około 20 stopni Celsjusza, w lekko zachmurzone dni, bez deszczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here